Nákupná PC Poradňa - október 2008

, Autor: Anonymný používateľ
PC poradňa je určená pre všetkých, ktorí sa rozhodli investovať do nového "železa" a nechcú najdôležitejšiu fázu výberu vhodných komponentov nechať na predajcoch či známych. Tí mnohokrát skladajú podľa iných kritérií ako je pomer cena/výkon, prípadne proste nemajú dostatočný prehľad v množstve produktov, ktoré trh ponúka. Nájdete tu 4 návrhy zostáv v rôznych cenových kategóriách, avšak bez pevných cenových limitov. Čo však najviac túto poradňu odlišuje od iných, je jej zameranie na bezproblémové a efektívne pretaktovanie.

Úvod

Počítačové obchody sú zaplavené množstvom komponentov, z ktorých mnohé sú staré "výbehové" modely, prípadne pokusy výrobcov zaujať určitú špecifickú skupinu zákazníkov. Sú to výrobky, pri ktorých platíte zbytočne za to, čo mnohokrát ani nepotrebujete. Bežne sa stáva, že vám iný výrobca dokáže ponúknuť podobný, alebo lepší produkt za rovnakú cenu. Orientovať sa v najnovšej ponuke preto vyžaduje aktívne sledovať dianie v tejto oblasti a nenechať sa nalákať na pekný obal, či rôzne reklamné triky a polopravdy. Preto, ak potrebujete poradiť, nemusíte sa hodiny hrabať v rôznych testoch, či spoliehať sa na šťastie. Stačí si prečítať túto poradňu. Nájdete tu totiž najvhodnejší základ pre váš nový počítač zložený z najvhodnejších aktuálne dostupných komponentov. Treba si však uvedomiť, že požiadavky rôznych užívateľov sú odlišné a tak nie je možné urobiť univerzálnu zostavu, ktorá bude vyhovovať každému. Zostavy, ktoré tu nájdete, sú len akousi "kostrou", ktorú je možné ďalej prispôsobiť konkrétnym požiadavkám budúceho majiteľa. Preto, ak máte individuálne požiadavky, berte túto poradňu len ako základ a svoje požiadavky môžete doriešiť na našom fóre spolu so skúsenejšími užívateľmi, ktorí vám radi poradia.

Všetky komponenty, ktorých sa to týka, sú vhodné pre pretaktovanie a vyberané tak, aby ste mohli za svoje peniaze dosiahnuť čo najvyšší výkon. Znamená to tiež to, že pri výbere komponentov sa s pretaktovaním priamo počíta a preto je možné na niektorých miestach ušetriť a na iných si naopak dopriať viac. Po pretaktovaní tak dostanete vyváženú zostavu, kde žiaden z komponentov nie je zbytočne rýchly alebo príliš pomalý. Je však dôležité nezabudnúť, že pri pretaktovaní nie sú žiadne konkrétne výsledky isté. Je potrebné si pred samotným pretaktovaním dostatočne túto problematiku naštudovať a predovšetkým netreba zabúdať na to, že všetko, čo je spojené s pretaktovaním, robíte na vlastné riziko. V dnešnej dobe však už výrobcovia s pretaktovaním rátajú a otvorene ho podporujú. Preto je škoda túto možnosť ignorovať a nevyužiť svoje komponenty naplno. V prípade, že máte tvorivé nápady ako poradňu zlepšiť, píšte na thimy@pretaktovanie.sk, alebo do diskusie pod poradňu.

Ďalší mesiac ubehol a tak je tu v poradí už druhá PC poradňa pripravovaná v spolupráci s internetovým obchodom www.madworld.sk . Vďaka tomu v poradni môžete nájsť nielen dobrú radu, ale tiež odkaz, kde máte možnosť zakúpiť ktorúkoľvek zo štyroch odporúčaných zostáv. Tie vám v Madworlde poskladajú zdarma a navyše dostanete zľavu na špičkový 22" monitor Samsung SyncMaster 226BW. Keďže štyri zostavy zrejme nepokryjú požiadavky všetkých, je tu samozrejme stále priestor pre doladenie na našom fóre. V prípade, že hľadáte do vášho nového počítača niečo špeciálne, napríklad produkty z ponuky značiek ako sú HIS, XFX, Palit, NZXT, Zotac a podobne, je pre vás práve internetový obchod M&D World Limited tým správnym miestom.

Za kontrolu gramatickej správnosti ďakujem Elenn.

Prajem vám príjemné čítanie a dúfam, že vám poradňa pomôže pri výbere vášho nového počítača.Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Palino007: thimy 4. november 2008 - 19:03
AC Accelero S1 na Saphire 4850 ? Palino007 3. november 2008 - 9:28
Ceny Summ 28. október 2008 - 17:52
dzadka: thimy 28. október 2008 - 10:32
CENY dzadka 28. október 2008 - 9:47
re: pc zostava dzadka 28. október 2008 - 9:26
DannySVK: thimy 27. október 2008 - 23:45
thimy DannySVK 27. október 2008 - 22:12
DannySVK: thimy 27. október 2008 - 21:58
PC do 18 000,- DannySVK 27. október 2008 - 21:45
TOPlist