Nákupná PC Poradňa - marec 2009

, Autor: Anonymný používateľ
PC poradňa je určená pre všetkých, ktorí sa rozhodli investovať do nového „železa“ a nechcú najdôležitejšiu fázu výberu vhodných komponentov nechať na predajcoch či známych. Tí mnohokrát skladajú podľa iných kritérií ako je pomer cena/výkon, prípadne proste nemajú dostatočný prehľad v množstve produktov, ktoré trh ponúka. Nájdete tu 4 návrhy zostáv v rôznych cenových kategóriách. Čo však najviac túto poradňu odlišuje od iných, je jej zameranie na bezproblémové a efektívne pretaktovanie.

Úvod

Počítačové obchody sú zaplavené množstvom komponentov, z ktorých mnohé sú staré „výbehové“ modely, prípadne pokusy výrobcov zaujať určitú špecifickú skupinu zákazníkov. Sú to výrobky, pri ktorých platíte zbytočne za to, čo mnohokrát ani nepotrebujete. Bežne sa stáva, že vám iný výrobca dokáže ponúknuť podobný alebo lepší produkt za rovnakú cenu. Orientovať sa v najnovšej ponuke preto vyžaduje aktívne sledovať dianie v tejto oblasti a nenechať sa nalákať na pekný obal, či rôzne reklamné triky a polopravdy. Preto, ak potrebujete poradiť, nemusíte sa hodiny hrabať v rôznych testoch, či spoliehať sa na šťastie. Stačí si prečítať túto poradňu. Nájdete tu totiž dobrý základ pre váš nový počítač zložený z najvhodnejších aktuálne dostupných komponentov. Treba si však uvedomiť, že požiadavky rôznych užívateľov sú odlišné a tak nie je možné urobiť univerzálnu zostavu, ktorá bude vyhovovať každému. Zostavy, ktoré tu nájdete, sú len akousi „kostrou“, ktorú je možné ďalej prispôsobiť konkrétnym požiadavkám budúceho majiteľa. Preto, ak máte individuálne požiadavky, berte túto poradňu len ako úvod a svoje požiadavky môžete doriešiť na našom fóre spolu so skúsenými užívateľmi, ktorí vám radi poradia.

Všetky komponenty, ktorých sa to týka, sú vhodné pre pretaktovanie a vyberané tak, aby ste mohli za svoje peniaze dosiahnuť čo najvyšší výkon. Znamená to tiež to, že pri výbere komponentov sa s pretaktovaním priamo počíta a preto je možné na niektorých miestach ušetriť a na iných si naopak dopriať viac. Po pretaktovaní tak dostanete vyváženú zostavu, kde žiaden z komponentov nie je zbytočne rýchly alebo príliš pomalý. Je však dôležité nezabudnúť, že pri pretaktovaní nie sú žiadne konkrétne výsledky isté. Je potrebné si pred samotným pretaktovaním dostatočne túto problematiku naštudovať a predovšetkým netreba zabúdať na to, že všetko, čo je spojené s pretaktovaním, robíte na vlastné riziko. V dnešnej dobe však už výrobcovia s pretaktovaním rátajú a otvorene ho podporujú. Preto je škoda túto možnosť ignorovať a nevyužiť svoje komponenty naplno. V prípade, že máte tvorivé nápady ako poradňu zlepšiť, píšte na thimy@pretaktovanie.sk, alebo do diskusie pod poradňu.

www.madworld.sk nezostal ani tentokrát stáť stranou a aj naďalej ponúka všetky štyri zostavy vo svojom e-shope. V prípade, že si stále sami netrúfate PC poskladať, práve tu vám ho zložia zadarmo. To však nie je všetko. V rámci projektu „Diablo“ vám ho môžu rovno pretaktovať. Ak máte záujem len o niektorý z komponentov, ani tak by vám táto stránka nemala ujsť z hľadáčika. Nájdete tu naozaj širokú ponuku netradičných značiek, ktoré len ťažko zoženiete inde. Ak hľadáte výrobky firmy HIS, XFX, PALIT, PowerColor, NZXT, Zotac a v neposlednom rade aj vlastnej značky M&D, určite ste na správnom mieste.

Za kontrolu gramatickej správnosti ďakujem Elenn.

Prajem vám príjemné čítanie a verím, že vám poradňa pomôže pri výbere vášho nového počítača.Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
PatrikL> thimy 23. marec 2009 - 17:12
gammaray> thimy 23. marec 2009 - 17:08
flanker> thimy 23. marec 2009 - 17:01
. PatrikL 18. marec 2009 - 13:40
. gammaray 18. marec 2009 - 12:56
flanker 16. marec 2009 - 13:06
Re: chyba rp 15. marec 2009 - 12:21
chyba guineapig 15. marec 2009 - 12:10
TOPlist