Nákupná PC Poradňa - apríl 2009

, Autor: Anonymný používateľ
PC poradňa je určená pre všetkých, ktorí sa rozhodli investovať do nového „železa“ a nechcú najdôležitejšiu fázu výberu vhodných komponentov nechať na predajcoch či známych. Tí mnohokrát skladajú podľa iných kritérií ako je pomer cena/výkon, prípadne proste nemajú dostatočný prehľad v množstve produktov, ktoré trh ponúka. Nájdete tu 4 návrhy zostáv v rôznych cenových kategóriách. Čo však najviac túto poradňu odlišuje od iných, je jej zameranie na bezproblémové a efektívne pretaktovanie. ...

Úvod

Počítačové obchody sú zaplavené množstvom komponentov, z ktorých mnohé sú staré, dopredávajúce sa kusy, ktoré sú už prekonané novými modernejšími a často aj lacnejšími modelmi. Nájdu sa aj pokusy výrobcov zaujať určitú špecifickú skupinu zákazníkov. Sú to výrobky, pri ktorých platíte zbytočne za niečo, čo vlastne ani nepotrebujete. Je preto bežné, že vám iný model, prípadne iný výrobca ponúkne zrovnateľný produkt za nižšiu cenu, alebo lepší produkt za podobnú cenu. Avšak pri množstve produktov, ktoré sa dostávajú na trh je náročné zostať v obraze. Orientovať sa v najnovšej ponuke preto vyžaduje aktívne sledovať dianie na trhu a nespoliehať sa len na údaje uvádzané výrobcom, ktoré sa často ukážu ako reklamné triky, či polopravdy. Preto, ak potrebujete poradiť, nemusíte sa hodiny hrabať v rôznych testoch, či spoliehať sa na šťastie pri výbere. Stačí si prečítať túto poradňu. Nájdete tu ten najlepší základ pre váš nový počítač zložený z najvhodnejších aktuálne dostupných komponentov. Treba si však uvedomiť, že požiadavky rôznych užívateľov sú odlišné, a tak nie je možné urobiť univerzálnu zostavu, ktorá bude vyhovovať každému. Zostavy, ktoré tu nájdete, sú len akousi „kostrou“, ktorú je možné ďalej prispôsobiť konkrétnym požiadavkám budúceho majiteľa. Berte preto túto poradňu len ako úvod a svoje individuálne požiadavky môžete doriešiť na našom fóre spolu so skúsenými užívateľmi, ktorí vám radi poradia.

Všetky komponenty, ktorých sa to týka, sú vhodné pre pretaktovanie a vyberané tak, aby ste mohli za svoje peniaze dosiahnuť čo najvyšší výkon. Znamená to tiež to, že pri výbere komponentov sa s pretaktovaním priamo počíta a preto je možné na niektorých miestach ušetriť a na iných si naopak dopriať viac. Po pretaktovaní tak dostanete vyváženú zostavu, kde žiaden z komponentov nie je zbytočne rýchly alebo príliš pomalý. Je však dôležité nezabudnúť, že pri pretaktovaní nie sú žiadne konkrétne výsledky isté. Je potrebné si pred samotným pretaktovaním dostatočne túto problematiku naštudovať a predovšetkým netreba zabúdať na to, že všetko, čo je spojené s pretaktovaním, robíte na vlastné riziko. V dnešnej dobe však už výrobcovia s pretaktovaním rátajú a otvorene ho podporujú. Preto je škoda túto možnosť ignorovať a nevyužiť svoje komponenty naplno. V prípade, že máte tvorivé nápady ako poradňu zlepšiť, píšte na thimy@pretaktovanie.sk, alebo do diskusie pod poradňu.

MaDworld.sk e-shop aj naďalej ponúka všetky štyri zostavy. V prípade, že si sami netrúfate nový počítač poskladať, práve tu vám ho zložia zadarmo. To však nie je všetko. V rámci projektu „Diablo“ vám ho môžu rovno pretaktovať a vyťažiť tak z vašich komponentov maximum. Ak máte záujem len o niektorý z komponentov, ani tak by tento e-shop nemal ujsť vašej pozornosti. Nájdete tu naozaj širokú ponuku v našich končinách netradičných, ale kvalitných značiek, ktoré často len ťažko zoženiete inde. Ak hľadáte výrobky firmy HIS, XFX, EVGA, NZXT, Sparkle, PowerColor, XpertVision/Palit, Zotac a v neposlednom rade aj vlastnej značky M&D, určite ste na správnom mieste.

Za kontrolu gramatickej správnosti ďakujem Elenn.

Prajem vám príjemné čítanie a verím, že vám poradňa pomôže pri výbere vášho nového počítača.Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
viktords > thimy 2. máj 2009 - 9:44
chyba viktords 1. máj 2009 - 21:11
hmm adrian1212 30. apríl 2009 - 20:47
* thimy 30. apríl 2009 - 19:44
re: maugly 30. apríl 2009 - 17:06
re: crux2005 30. apríl 2009 - 13:00
chybicka v fq AmOK 29. apríl 2009 - 22:56
maugly> thimy 29. apríl 2009 - 22:49
re Gudas 29. apríl 2009 - 22:47
Gudas> thimy 29. apríl 2009 - 22:45
TOPlist