Multimediálny prehrávač a sieťový disk AirLive MU-7000AVs

, Autor: Pavel Čech
Veľa z Vás určite niekedy zatúžilo mať doma multimediálne centrum. Ja nie som výnimkou a preto som sa rozhodol otestovať produkt firmy OvisLink. Konkrétne sa jedná o AirLive MU-7000AVs, ktorý v sebe spája sieťový a USB disk spolu s prehrávačom multimédií s pripojením na TV.

Predstavenie

Jeden krásny deň u mňa zazvonil poslík donáškovej služby a priniesol mi balík až z Taiwanu. Bol v ňom multimediálny box AirLive MU-7000AVs. Dlho som neváhal a začal som rozbalovať. Na krabici nájdete všetky potrebné informácie ohľadom produktu, takže sa nemôže stať, aby ste kupovali "mačku vo vreci". Po odstránení ochrannej fólie z krabice mi padol zrak na nálepku nad názvom výrobku. AirLive je tu už 15 rokov. Vtedy vo mne začalo niečo hlodať a začal som mať podozrenie, že firma OvisLink nezostane len pri nálepke na krabici.

Balenie obsahuje bohaté príslušenstvo, s ktorým je možné prehrávač hneď používať. Netreba teda dokupovať žiadne prepojovacie káble k PC ani TV. Všetko je súčasťou balenia. Príručka používateľa je aj v slovenskom jazyku, čo uľahčí riešenie prípadných problémov pri používaní prístroja.

Ako som už spomínal pred chvíľou, moje tušenie bolo správne. OvisLink pridal do balenia malý darček v podobe menšej podložky pod myš. Na bežné používanie k stolnému PC ju však nedoporučujem, nakoľko je o dosť menšia oproti klasickým podložkám. Využitie nájde skôr pri notebookoch.

Pozrime sa bližšie na náš prehrávač. Telo prístroja je vyrobené z hliníku, na ktorého boku je logo AirLive. Kompaktné rozmery celého zariadenia ho predurčujú na použitie aj v stiesnených priestoroch pri TV a viem si ho predstaviť aj v poličke medzi knihami.

Predný a zadný panel sú plastovým odliatkom. Povrch tlačítok na prednom paneli je v lesklej úprave a celkovo prístroj budí dobrý dojem. Na bočnej strane sú po krajoch 4 nožičky a prehrávač je možné prevádzkovať aj na ležato.

Predný panel obsahuje tlačítko na zapínanie - podržaním na 2 až 4 sekundy, ktoré slúži pri stlačení za behu aj na prepínanie módov prístroja z prehrávača na sieťový disk. Pod ním je štvorica smerových tlačítok na pohyb v menu a uprostred nich je kontrolka indikujúca zapnutie prístroja a chod pevného disku. V strede panelu je dvojica tlačítok na vstup do menu a potvrdenie položiek. Pod nimi sú na krajoch dve diódy indikujúce mód prístroja. Vľavo prehrávač, vpravo sieťový disk. V strede je infra prijímač pre diaľkové ovládanie. Najväščiu časť predného panelu zaberá mriežka, za ktorou sa skrýva malý ventilátor na chladenie pevného disku.

Na zadnom paneli sú všetky vstupy a výstupy potrebné na prepojenie zariadenia buď s PC, alebo TV. Na spodnej časti je konektor na pripojenie sieťového adaptéra. Druhým je ethernetový konektor pre 100Mb sieť. Ďalej sa tu nachádza dvojica jack konektorov pre audio a video výstup. Nad nimi je USB konektor na prepojenie s PC, ktorý podporuje USB 2.0. Ako posledné sa tu nachádza tlačítko COPY na jednoduché zálohovanie dát z disku.

Diaľkový ovládač sadne akurát do ruky. Má na sebe všetky potrebné ovládacie prvky. Rozmiestnenie tlačitok je prehľadné a veľkosť je dostatočná. Nie je problém ovládať prehrávač aj po pamäti, prípadne večer v úplnej tme. Jedine ľudia s naozaj veľkými prstami by mohli mať menší problém pri stláčaní. Tlačítka sú z tvrdšej gumy s potlačou a odpor pri ich stláčaní je mierny. Ovládač je napájaný dvojicou AAA batérií.

Na prepojenie prehrávača s TV prípadne s audio zostavou slúži dvojica káblov. Prvý, s hrubším konektorom, je audio kábel, ktorý je ukončený dvojicou cinch konektorov pre ľavý a pravý kanál audia. Druhý, s tenším konektorom, je video kábel. Tento je ukončený cinch a S-Video konektorom. Táto výbava je dostatočná pre väčšinu uživateľov a nie je problém zariadenie pripojiť ku každému TV s týmito vstupmi. Niekto môže namietať, že by bolo dobré mať ďalšie vývody, avšak nie je problém dokúpiť redukcie napríklad na SCART - sám to tak mám zapojené.

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Procesor MaxMan 24. máj 2008 - 14:08
uaaa SAmo 24. máj 2008 - 13:18
odpovede MaxMan 23. máj 2008 - 19:18
otazky SAmo 23. máj 2008 - 18:33
FAT32 MaxMan 22. máj 2008 - 20:56
pekne lkuzman 22. máj 2008 - 10:35
FAT32 Cvacho 22. máj 2008 - 10:32
HD video maxman 22. máj 2008 - 7:12
hmm... sm_oOx^ 21. máj 2008 - 22:17
uznanie A2C 21. máj 2008 - 14:35
TOPlist