EN

MSI Raider GE73 - hráčsky notebook s GTX 1070

Po hernom notebooku Omen od spoločnosti HP, mám na test ďalší herný notebook, tentokrát od firmy MSI. Konkrétnejšie sa jedná o model GE73 Raider.
Notebook, ktorý v sebe skrýva GTX 1070, 16 GB RAM či procesor Intel i7-8750H. Či práve on bude správnou voľbou pre vás, sa dočítate v dnešnej recenzii.
 

MSI Raider GE73 - Balenie, špecifikácie, dizajn

MSI Raider GE73 príde v pomerne veľkej a úzkej krabici s hmotnosťou takmer 4kg. Ak sa čudujete, čo môže byť na notebooku také ťažké, tak ide o 17“ notebook (hmotnosť je automaticky vyššia – 3.1kg) a keď k tomu pripočítate ťažký adaptér, výsledná hmotnosť je asi už každému jasná.  V samotnom balení sa okrem notebooku Raider a nabíjačky už nič iné nenachádza – teda ak nepočítate návod ako príslušenstvo. MSI Raider je proti nárazom chránený čiernou tuhou penou a tenkou jemnejšou penou proti poškriabaniu. Ako vidíte na fotkách, adaptér na nabíjanie je naozaj obrovský.
 
 

Špecifikácie

CPU Intel i7-8750H @2.2GHz (boost 4.1)
GPU GTX 1070
SSD 128GB
HDD 1TB
RAM 16GB DDR4
Displej FullHD (1080x1920)
Batéria 51 Wh
Hmotnosť 3,1 kg
Rozmery 41,9 x 28,5 x 3cm (š x h x v)

 

Dizajn

Viete si predstaviť herný produkt bez RGB? V dnešnej dobe už asi nie (RGB podsvietenie sa dokonca dostáva na herné telefóny – Nubia Red Magic) a tomuto trendu sa nevyhol ani Raider. RGB podsvietenie je zo zadnej časti displeja a na klávesnici. Efekty podsvietenia sú pomerne rozmanité (Disco, Music, Game Sense, Flux, Sabre light, Macaw, Flash a Rest).
 
 
 
Osobne ma podsvietenie zadnej časti displeja moc neoslovilo. Čo musím notebooku od MSI vyzdvihnúť je klávesnica, ktorá pochádza z dielne Steelseries – stláčenie tlačidiel je veľmi tiché, čo oceníte hlavne pri hraní v noci. 
 
 
 
Dizajn notebooku pôsobí na mňa pomerne neohrabane – značne hrubý notebook, ktorého základ tvorí čierny plast, doplnený o RGB pásy. Viem si predstaviť aj trochu lepší dizajn prémiového herného notebooku.
 
 
 
Displej Raider GE73 nejde vyklopiť do roviny ako to poznáme u business notebookov, čiže pri manipulácii s notebookom treba byť viac opatrný. 
Raider v sebe skrýva pomerne slušné chladenie (separátne je chladená grafická karta a separátne procesor). Aj preto treba viac nasávacích otvorov a výduchov, ktoré sa nachádzajú v bočnej a v zadnej hrane. V bočných hranách sa nachádzajú všetky I/O vstupy a ich počet je pomerne bohatý:
  • 1x Mic-in
  • 1x Headphone-out (HiFi / SPDIF)
  • 1x Type-C USB3.1 Gen2
  • 2x Type-A USB3.1 Gen1
  • 1x Type-A USB3.1 Gen2
  • 1x RJ45
  • 1x SD (XC/HC)
  • 1x (4K @ 60Hz) HDMI
  • 1x Mini-DisplayPort
 
Komentáre (4)
Samajamado
nevypinal sa? panty vydrzali?
roob
MSI sme mali len raz, brat ho kupil aj napriek mojmu naliehaniu nekupit. Ze spravil chybu pochopil az vtedy :) ked sme pred odoslanim na reklamaciu istalovali windows s otvorenym notebookom a odspodu som fukal izbovym ventilatorom na plne pecky, lebo inak sa do minuty vypol :) Konkurencia na trhu notebookov je tak velka, ze odvtedy MSI len grafiky a moozno, moooozno, ale ak naozaj inak sa neda ale aj to radsej nie, tak MB.
Anonymný
V takomto notebooku chcem už aj optickú mechaniku príslušnej úrovne. Takže Blu-ray.
grey54
MSI je taká kontroverzná značka, má svojich milovníkov aj hejterov. No však to asi každá popredná značka. Aj v tomto teste: https://testy-recenzie.eu/test-hernych-notebookov/ je MSI na prvom mieste. Ale tak ako sa hovorí, 100 ľudí, 100 chutí. Každý má iné skúsenosti. Často sa stáva, že s tou istou značkou má niekto pozitívne skúsenosti, no nájdu sa ľudia, ktorí zas naopak.
Pridať nový komentár
TOPlist