MSI P67A-GD65 - vyšperkovaná stredná trieda

K populárnym Core i5 2500K a Core i7 2600K sa najlepšie hodia základné dosky strednej triedy, ktorej zástupcom je aj P67A-GD65 od MSI. Trocha si ju teda preklepneme...


Úvod

Nové procesory od Intel-u to nemali v posledných mesiacoch práve najľahšie. Napriek tomu, že v podstate všetci recenzenti aj užívatelia sú nadšení z nízkej spotreby, vynikajúceho výkonu a pretaktovania, málokto si mohol postaviť nového miláčika založeného na SandyBridge platforme. Nebolo by to ani tak kvôli cene alebo dostupnosti procesorov, ale kvôli neslávne známej chybe v čipsetoch. Intel zatiahol ručnú brzdu okamžite ako potvrdil možný problém a trh so základnými doskami na niekoľko dlhých týždňov, dá sa povedať, zamrzol. Samozrejme, stále tu boli dostupné dosky s čipsetmi B2 revízie, tie však nikto nechcel, podobne ako staršiu platformu so socketom LGA1156 alebo LGA1366. Rozprával som sa o tom aj s jedným predajcom výpočtovej techniky, ktorý sa zaoberá, nazvime to - luxusnejšími zostavami, a potvrdil mi, že drvivá väčšina, ak nie všetci jeho zákazníci sa rozhodli čakať a nekupovať.

V dnešných dňoch však už opravené čipsety na plný výkon produkujú továrne Intel-u, tie sa dostali aj k výrobcom dosiek a postupne sa ponuka našich predajcov zaplňuje novými doskami s prívlastkom B3 revízie.

Pozornosť sa teda opäť sústredí na SandyBridge a (zaslúžene) predovšetkým na modely procesorov s otvoreným násobičom. Hlavne Core i5 2500K za cenu okolo 200€ je ideálnym kandidátom do počítačových zostáv strednej triedy, ku tomu samozrejme pasujú aj troška lepšie vybavené základné dosky s P67 čipsetom. Jednou zaujímavou cenovou hladinou je cca 160€, kde sa nachádza trojica MSI P67A-GD65, Gigabyte P67A-UD3P a Asus P8P67. Dnes sa pozrieme na prvú z nich.

Komentáre (4)
elementar
Vyborna rozpravka na dobru noc :) MSI nesklamalo (pomaly idu na vrchol :)
vlados070
Pekná recenzia :), len tak ďalej
eXistenZ
Túto dosku som kúpil pred pár týždňami, môžem ju len odporučiť. Výborné spracovanie, kvalitné súčiastky, aj UEFI je v pohode. Mám ju spárovanú s i5 2500K a na 4,3GHz, čo mi zatiaľ stačí, keďže sa mi nechce ísť do lepšieho chladenia, ide pri 1,28V na pomerne slušných 65 stupňov pri OCCT Linpack teste.
DeerDance
aky je rozdiel oproti G45? Ta ma sli/crossfire, front USB3, sata III, UEFI... nema sice esata a tie tlacitka pre pohodlnych overclockerov, ale to cloveka netrapi hlavne ked je rozdiel ~$25
Pridať nový komentár
TOPlist