MSI Clutch GM70 - myš dvoch tvárí

Základom každej myši (či už kancelárskej alebo hráčskej) je spoľahlivý senzor. Ten v Clutch GM70 má dve diametrálne odlišné roviny. PixArt senzor exceluje v káblovom móde, no má vážne nedostatky v tom odstrihnutom.


MSI Clutch GM70 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Veľkí výrobcovia základných dosiek a grafických kariet mali odjakživa ku gamingu blízko a takmer všetci mali dlhodobo v ponuke aj nejakú predpotopnú myš, či klávesnicu. Segmentom periférií sa začali vážnejšie zaoberať až v posledných rokoch - ASUS neúnavne šperkuje svoju produktovú radu ROG (Republic Of Gamers), Gigabyte hráčske produkty rovno odčlenil pod samostatnú značku AORUS, no a MSI nemá v pláne zostať bokom.

MSI zatiaľ stále necháva progamingový sortiment pod svojou značkou, uvidíme, či sa v budúcnosti vydá rovnakou cestou ako jeho hlavní rivali. Pomerne bohatá  je ponuka klávesníc (i myší) Vigor/nterceptor, či headsetov Immerse. Len nedávno sa myšacia rodinka rozrástla o tri nové modely Clutch (GM40, GM60, GM70). Všetky obojručné, so senzorom od PixArt a tlačidlami OMRON. V zásade platí, že čím väčšie číslo za GM (Gaming Mouse), tým je podsvietenie farebnejšie, senzor presnejší, funkcie našlapanejšie a cena vyššia. Inak, podobné značenie (GM) používal svojho času pre myši Gigabyte.

Parameter MSI Clutch GM70 MSI Clutch GM60 MSI Clutch GM40
Technológia senzora optický, Pixart PMW3360 optický, Pixart PMW3330 optický, Pixart PMW3310
Rozlíšenie senzora 18,000DPI 10,800DPI 5,000DPI
Hmotnosť 129g 115g 129g
Odozva 1000/3000Hz 3000Hz 1000Hz
Počet tlačidiel 8 8 8
Rozmery 39mm - výška
66mm - šírka
125mm - dĺžka
39mm - výška
66mm - šírka
125mm - dĺžka
38mm - výška
70mm - šírka
125mm - dĺžka
Vymeniteľné gripy áno áno nie
RGB Podsvietenie áno áno nie
Bezdrôtový mód áno nie nie

Prehľad parametrov myšiek MSI Clutch.

Ako býva zvykom, v recenzii sa výrobcovia chcú blysnúť tým najlepším a tak sme na recenziu dostali najvyšší model GM70.

 

Balenie, Príslušenstvo

Škatuľa je na myšacie pomery neobvykle vysoká, za čo môže viacúrovňové usporiadanie príslušenstva (podobný prístup sme videli aj pri Razer Lancehead). V troch poschodiach postupne nachádzate manuál, samotnú myš s bočnými gripmi a USB dongle, alternatívny chrbát s rozšírenými bočnými nadstavcami a nakoniec neoprénové puzdro a kábel na nabíjanie, či prevádzku v drôtovom móde.

Prehľadne a štýlovo usporiadané príslušenstvo.

 

 

Technické špecifikácie

MSI Clutch GM70
Technológia senzora
optický (PixArt PMW 3360)
Rozlíšenie senzora
18.000DPI
Maximálna rýchlosť
N/A
Hmotnosť
~129g (bez gripov)
Odozva
3000/1000Hz (drôtový/bezdrôtový mód)
Počet tlačidiel
8, z toho koliesko 1
Rozmery 39mm - výška
66mm - šírka
125mm - dĺžka
Orientačná cena
cca 130EUR s DPH
Stránka produktu MSI Clutch GM70

 

Komentáre (1)
Richard

Táto myš je proste predražená katastrofa.Velmi ťažká,s malými opierkami má presne 156.35g bez 140.56. Bez opierok sa zle drží a zle vyzerá.Za 140e tam už mohol byť usb hub pre príjimač,Ked pripojite kábel na nabíjanie zo softweru zmiznu všetki funkcie,proste vám ostane program s ktorím sa nedá robiť.Pokial by ste chceli nabíjať cez nabíjačku a nie z pc usb myš prestane fungovať,takže ked chcete aj nabíjať a zároven používať,tak len pripojené k pc,čiže potrebujete dve káble ak chcete nabíjať mimo zap pc.čo sa tíka presnosti dlho som sa babral kým som na to prišiel treba nastaviť aspoň 5600 dpi a potom vo vo windowse znížiť citlivosť ináč by bola strašne rýchla.Ak toto nezrobýte miš reguje až po zhruba 2mm.A ešťe k dodávanému káblu strašne ťažko sa z myši vyťahuje mislel som že snad zoberieriem kombinačky,potom som ho nejako vytiahol,spodná styčná plocha dlšia katastrofa tažko klže po podložke to sa síce da vyriešiť výmenou podložki ale s tou mojou som nemal zatiaľ problém,A software slabota akurát podsvietenie sa dá krásne nastaviť.Rok a pol mám A4tech Bloody R8 Core 3 za 40e a som max spokojní,keby mala bočné tlačidlá na pravej strane tak tu myš by som kúpil znova.Som ľavák takže mám smolu a muím kupovať takéto predražené.Dokázal by som nad tým všetkým prižmúriť oči len nie nad tou váhou strašne tažká,s týmto hrať niekolko hod ta prídeťe o ruku.Praváci nemáte problém obrovskí výber myší,a ľaváci radšej skúsiť Logitech G903 Lightspeed čo ja aj urobím,a túto blbosť vrátim.Toto nekupujťe ináč oľutujeťe

Pridať nový komentár
TOPlist