Mionix NAOS 7000 - nielen skrinkami sú Švédi živí

Zdá sa, že po Fractal Design tu máme ďalšiu švédsku firmu, ktorá sa prišla pobiť o svoje miesto na slnku. Mionix síce lezie do inej kapusty, no našliapnuté má rovnako sľubne.


Mionix NAOS 7000 - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Severania sú hravé národy, o čom svedčí nielen dvadsať ročná história najväčšej LAN party na svete - Dreamhack (tá v minulom roku zaznamenala rekordný počet účastníkov (22.810) a celková dotácia prekročila 350.000EUR), ale aj niekoľko firiem venujúcich sa vývoju hráčskeho príslušenstva.

Zainteresovaným zrejme netreba predstavovať dánsky SteelSeries alebo v našich končinách menej známy Mionix zo Švédska. Práve Mionix sa už čoskoro chystá aktívnejšie vstúpiť na česko-slovenský trh, takže verím, že sa s recenziami týchto produktov budete častejšie stretávať aj na našich stránkach.

Spoločnosť bola založená pred siedmimi rokmi (2007) a v aktuálnej ponuke nájdete viac než tucet produktov. Tým najpočetnejším sú myšky a podložky, nechýba jedna mechanická klávesnica (Zibal 60 - CherryMX Black) a headset (NASH 20).

V súčasnosti Mionix venuje všetku energiu ambicióznemu projektu s názvom Concept PX. V skratke, ide o podložku (a myšku) s integrovanou technológiou indukčného nabíjania (rovnaký princíp, aký poznáme zo steta smartfónov). Cieľ je jasný - hrať aj počas nabíjania.

Mionix Concept PX (zdroj: Mionix).

Concept PX je zatiaľ hudbou budúcnosti (dúfajme blízkej), dnes to bude o drôtovej myške NAOS 7000.

 

Príslušenstvo, Balenie

NAOS 7000 prichádza v nenápadnej škatuli len o čosi väčšej než je samotná myška. Vašou úlohou je odlepiť plombu a vytiahnuť tmavý šuflíček s myšou a príslušenstvom. Stručná brožúrka obsahuje iba zopár viet, v ktorých vás výrobca nabáda zapojiť myšku do USB a pre lepší zážitok odporúča stiahnuť ovládače z webu.

Súčasťou balenia je aj nálepka v tvare loga Mionix (na fotografii chýba).

 

Technické špecifikácie

Mionix NAOS 7000
Technológia senzora
optický (ADNS-3310)
Rozlíšenie senzora
7000DPI
Maximálna rýchlosť
5,45m/s
Hmotnosť
147g (103g bez kábla)
Odozva
1000Hz
Počet tlačidiel
7, z toho koliesko 1
Rozmery38,7mm - výška
84,7mm - šírka
130,8mm - dĺžka
Špeciálne vlastnosti
- dvoj zónové podsvietenie s rôznymi efektmi a 16,8m farbami
- opletený kábel dlhý 2m
- senzor bez hardvérovej akcelerácie a predikcie
- 32MHz ARM procesor
- funkcia SQAT (Surface Quality Analyzer Tool)
Orientačná cena
~79,99EUR s DPH (odporúčaná koncová cena)
Stránka produktuMionix NAOS 7000

 

Komentáre (3)
mino_85
Uf, tá cena teda žiadna sranda. Keby to o nejakú dvacku klesko, už by som to strávil. Vyzerá to byť ale ideálny upgrade za moju SS Ikari Laser /z pohľadu ergonómie/, tá už toho začína mať dosť, chuderka. Neviete kedy konkrétne sa dá čakať ten avizovaný príchod na SK trh?
Michal Kiradžiev
Hej, porovnanie s Ikari sa priamo ponuka. Co sa tyka dostupnosti, tak mam takuto info priamo od zdroja: "We are finalizing the contract with a distributor in Slovakia and Czech, so the availability will soon be there."
mino_85
Tak to znie, že to dlho nepotrvá, budem to sledovať. Vďaka za info.
Pridať nový komentár
TOPlist