Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 4000

Wireless Notebook Optical Mouse 4000 je myš z novej rady High Definition, do ktorej patria nové laserové a optické myši využívajúce nový inteligentný polohovací systém spoločnosti Microsoft. Tento systém zaručuje vyššiu presnosť, spoľahlivosť, pravidelnejšie sledovanie povrchu a lepšiu odozvu na viacerých druhoch povrchov.Ako názov napovedá, ide o bezdrôtovú optickú myš, určenú predovšetkým pre používateľov notebookov. V krabici sa okrem myši samotnej a jej prijímača nachádza užívateľský manuál a CD, na ktorom sa nachádza softvér Microsoft IntelliPoint, ktorému sa budem venovať neskôr. Okrem toho určite poteší aj pribalená alkalická AA batéria, jej životnosť by mala byť podľa výrobcu pri bežnom používaní až 6 mesiacov (nemám žiaľ myš dosť dlho na to, aby som tento fakt overil). Batéria sa vkladá do púzdra ukrytého pod logom výrobcu. To sa vysúva stlačením malého tlačidla s nápisom „open“ na spodnej strane myši. Materiál použitý na výrobu zariadnia je na dotyk celkom príjemný a použítá je elegantná kombinácia sivej a tmavomodrej farby. Vzrastom sa myš radí medzi medzi menších jedincov, ergonomický tvar zaručuje, že myš perfektne padne do ruky a vďaka pogumovaným plochám pre lepšie držanie sa v nej nešmýka. Design je upravený ako pre pravákov tak aj ľavákov, avšak štvrté tlačidlo je presne na mieste kde má pravák palec, takže ľavákom sa bude dosahovať asi trochu ťažšie, je to však len vecou zvyku.
 K počítaču sa myš pripája pomocou USB portu, do ktorého sa zapojí prijímač. Po vytiahnutí prijímača z myši sa myš zapne, po jeho vráteni späť sa vypne, čím sa šetrí batéria. Bezdrôtová komunikácia medzi prijímačom a myšou prebieha na základe rádiového spojenia s frekvenciou 27 MHz. Prenos informácií funguje do vzdialenosti asi 2m aj bez priamej viditeľnosti prijímača, aby sa znížilo riziko rušenia sa s inými zariadeniami v okolí sú k dispozícii dva kanály.
 Optická technológia High Definition od Microsoftu zahŕňa senzor s rozlíšením 1000dpi a rýchlosťou snímania 6000fps. Po zapojení bola rýchlosť kurzora na počítači taká vysoká, že som ju musel v ovládacích paneloch znížiť takmer na minimum. Na myši sa nachádzajú štyri tlačidlá, dve klasické – pravé a ľavé, stredné naklápacie scrollovacie tlačidlo, ktoré slúži ako stredné tlačidlo a kolečko, a okrem toho ho môžeme naklápať do strán pre posun doprava a doľava. Tomuto tlačidlu by som vytkol asi to, že ak ho chceme použiť ako stredné tlačidlo je nutné ho pri kliknutí posunúť aj mierne dopredu, pričom je nutné trochu neprirodzene vykrúcať prostredný prst. Štvrté špeciálne tlačidlo slúži ako softwarová lupa schopná zväčšiť oblasť okolo kurzoru až 5x, čo sa zíde predovšetkým pri práci s obrázkami a textovými dokumentami, uplatnenie si však určite nájde aj inde. Okrem toho sú všetky štyri tlačidlá programovateľné pomocou dodaného softvéru Microsoft IntelliPoint, takže funkcie tlačidiel nie sú obmedzené a každý si ich môže individuáne nastaviť. Inštalácia softvéru prebehla na mojom počítači bez problémov, inštalačný program upozorňoval že bude po inštalácii nutné počítač reštartovať, no nakoniec na to nejako zabudol :). Ovládanie softvéru, ktorý na disku zabral asi 15 MB je jednoduché a intuitívne, je možné nakonfigurovať všetky tlačidlá a parametre a rozšíriť si tak možnosti použitia myši.
 Celkovo ide o kvalitnú značkovú myš s mnohými funkciami, vhodnú pre stredne náročných užívateľov notebookov, ktorí nechcú priplácať za drahšiu laserovú technológiu, vyžadujú však mobilitu a nechcú sa obťažovať s káblom. Určite poteší aj predĺžená 3-ročná záruka.

Komentáre (5)
buba
Ďakujem za skvelú recenziu!Myš ma zaujala, asi si ju hneď zajtra pojdem pozrieť do dákeho elektra :)
bongo-man
preco stalo recenzie o mysiach.. davajte o grafikach.. PLS
Bikermotyl
...pretože sa nezávisle na sebe zrovna tvorili recezie na myšky. A myslím, že to nie je na škodu, v krátkom období je možné ich vzájomné porovnávanie. Určite sa dočkáš i niečo o "grafikách", alebo ešte lepšie, môžeš sám prispieť dákym podareným článkom na spomínanú tému.
misho
Presne ako vravi Bikermotyl, zo zaciatku sa zdalo, ze ich je vela, ale teraz to vidim ako vyhodu...
LittleMan
nezaskodilo by do recenzie napisat aspon pribliznu cenu recenzovaneho produktu (nie iba pri mysi, ale pri kazdej recenzii)
Pridať nový komentár
TOPlist