Microlab FC 50 2.1: elegantný dizajn, štandardný prednes

Majú netradičný dizajn, veľmi atraktívnu cenu a čo sa týka satelitov, aj dobrý prejav. Predstavíme si Microlab FC 50 v zložení 2+1 v bielej farbe.

Spoločnosť Microlab sa začala venovať vývoju a výrobe počítačových periférií pred pätnástimi rokmi. Od začiatku sa snažila oslovovať zákazníkov najmä atraktívnou cenou svojich produktov. Momentálne testovaný kúsok však zaujme nielen svojou cenou, ale i netradičným dizajnom a príjemným prejavom.


Microlab FC 50 2.1 - Balenie a špecifikácia

Vzhľadom na rozmery samotnej zostavy sú reproduktory balené v pomerne malej (bielej) škatuli, na ktorej do očí udierajú len červené označenia modelu. Grafike jej stien vládne minimalizmus a okrem fotografií samotných reproduktorov by ste na nej márne hľadali bližšie informácie. Samozrejme, nechýbajú marketingové lákadlá v podobe „top vlastností“ produktu.

Po otvorení škatule nás čakalo prebáranie sa polystyrénmi a plastovými vrecúškami až k samotným reproduktorom. Balenie obsahuje subwoofer, dvojicu satelitov, elektrický adaptér, jack-jack (3,5mm) kábel, diaľkový ovládač, manuál v niekoľkých jazykoch vrátane slovenčiny (!) a záručný list. V škatuli sme, takpovediac, nenašli nič navyše. „Bonusy“ sa v tejto cenovej kategórii nenosia.

Rozmery subwoofra sú 21,8 x 21,8 x 28,9 centimetrov. Na prvý pohľad tak pôsobí ako pravidelná kocka bielej farby. Už jeho nízka hmotnosť čosi naznačuje o zvukovom prejave, na dotyk však pôsobí robustne kvôli drevu a pre jeho matný koženkový povrch (plast tvorí iba čiernu hranu). Všetky potrebné konektory sú umiestnené na zadnej strane v jej spodnej časti. Celú zadnú stenu drží na svojom mieste osem zapustených skrutiek po obvode. Spínač je z kolmého pohľadu v pravom dolnom rohu, ovládanie hlasitosti a vstupy/výstupy sú vľavo, konektor adaptéra medzi nimi. Hmotnosť celej zostavy je 5,6 kilogramu.

Výstupný výkon  54 Watt RMS

Rozdelenie výkonu         12 W satelity, 30 W subwoofer

Harmonické skreslenie       0,5% (1 Watt, 1 kHz)

Frekvenčná odozva     40 – 20 000 Hz

Pomer signál/šum          80 dB

Oddelenie         45 dB

 

Satelity sú o niečo vyššie než samotný subwoofer, no ostatnými rozmermi sa naň ani zďaleka nepodobajú. Sú vysoké rovných 23 centimetrov, na šírku zaberajú menej ako 16 centimetrov, pričom ich hĺbka presahuje hranicu 10 centimetrov. Napriek netradičným proporciám pocitovo na stole zaberú naoko menej miesta než sa z údajov môže zdať.

Pridať nový komentár
TOPlist