malý veľký šampION

Do rúk sa nám dostal zaujímavý kúsok hardvéru od firmy 100 Mega Distribution počítač Hall 3000 ION Mini. Ako názov napovedá ide o mini počítač v ktorom je použitý grafický čip nVidia ION. Procesor osadený v tejto zostave je Intel Atom 330. Zostava sa vyznačuje malými rozmermi a nízkou hlučnosťou. Poďme sa teda pozrieť ako obstála v teste...

Nettop je druh počítačovej zostavy s veľmi malou spotrebou a malými rozmermi. Je určený na základné PC aplikácie ako aj prístup na internet. Slovo nettop vzniklo kombináciou slov internet a desktop.

Spoločnosť 100Mega Distribution s.r.o. vznikla ako veľkoobchod s počítačovými súčiastkami. V súčasnosti vyrába a predáva vlastné PC zostavy s označením HAL3000. Pre aktuálne recenzovanú Nettop zostavu HAL3000 ako základ výrobca použil barebone systém ECS MD120 od spoločnosti ECS Elitegroup.
 
Balenie, príslušenstvo


Celý počítač aj s príslušenstvom je zabalený v malej a kompaktnej škatuli od použiteho barebone systému. Na prednej strane je zobrazený celý počítač a logá použitých komponentov. Celá krabica je farbená do modra.
 
Vrchná strana


 

Na bočnej strane máme opäť logá komponentov použitých v zostave, no nájdeme tu aj nálepku s kompletnou špecifikáciou barebone systému.

Obsah balenia môžeme rozdeliť na 2 polovice. Jedna polovica je časť kde je zabalený samotný počítač. Ako vidíme na obrázku počítač je zabalený do mäkkého igelitu. Pred nárazmi ju ochraňujú dva kartónové profily umiestnené na vrchnej a spodnej strane.
 Druhou časťou je krabica kde je zabalené všetko potrebné príslušenstvo. Tu nájdeme potrebné CD s ovládačmi a operačným systémom, podstavec zostavy, záručný list, brožúry, návod na použitie, nálepky na skrinku ako aj adaptér s napájacím káblom.
  

Napájacia časť

Adaptér je identický s tými, ktoré poznáme zo sveta notebookov. Ide o adaptér oposkytujúci výkon 65 W. Jeho parametre sú DC 19V a prúd o veľkosti 3,42A.

 

Komentáre (6)
BurnerTom
K jednemu obrazku mas pois: Bez predného front panelu - existuje aj zadny front panel? K HAL3000 ION Mini - celkovo su to zastarale konfiguracie, Intel® Atom™ Processor 330 je tu s nami od Q3'08 a uz je dokonca End of Life.
Pavol Bobik
"Predny front" opraveny, vdaka za upozornenie.
shinai
momentálne mám Asrock ION 330, a vyše 90% času aj tak neprekročí záťaž zhruba 20%, takže úplne postačí na všetko, čo potrebujem. pri tomto nettope takisto nevidím novinku, a podobný môj nettop už druhý rok funguje slušne. majte sa a pekný deň!
landrower
"Prekvapilo prehrávanie HD videa. " nemalo by uz davnejsie som spominal ze ION to zvlada na vybornu, pri recke 1215n :) ale to len tak medzi nami.. inak dobre napisane, to zariadenie je pekna alternativa kancl PC
euforik
akoze spotreba 40W sa vam zda dobra? na to ze to ma taky slaby vykon (procesor) tak mic moc ked tak uz tam mohli dat novsi atom 525 ma aj mensiu spotrebu a teda co som cital test novych procesorov sandy brige tak ste tam namerali spotrebu celej zostavy okolo 50W v idle a to nepocitam ze ste tam mali este aj externu grafiku ati nejaku 42xx bez tej graficky urcite by sla spotreba minimalne 10-15W dole takze spotreba by bola podobna ako tento chaby atom...
rado3105
Presne tak je totare nvykonne a drahe a s velkou spotrebou. Cakam na AMD fusion v polskych obchodoch sa objavuju prve dosky s tymto cpu za 88e, co je vynikajuca cena pri tom co to dokazee a este isto pojde dole. Spotreba a zahrievanie podstatne nizsie, vyssi hlavne procesorovy vykon. No Atom atom uz tvoje casy koncia podobne aj ionu, s ktorou su dosky velmi velmi drahe.
Pridať nový komentár
TOPlist