Makibes Talk T1 - luxusné smartwatch za ľudovú cenu?

Výrobcovia sa dnes predbiehajú vo výrobe smart zariadení tak, aby čo najviac uľahčovali a zjednodušovali život svojím používateľom. Okrem zariadení v domácnosti sa v tejto smart dobe pretrhlo vrece aj s inteligentnými hodinkami. Spoločnosť Makibes má v ponuke niekoľko smartwatch. V predchádzajúcej recenzii som mal možnosť prvýkrát otestovať výrobok od tejto firmy. Smartwatch Makibes GV68 som zaradil do nižšej strednej triedy. V spolupráci s eshopom Geekbuying vám dnes predstavím ďalšie smartwatch od Makibes. Ide tiež o smart hodinky, ktoré však patria do vyššej strednej triedy. Aj napriek tomu, že tieto hodinky disponujú obrovským množstvom funkcií, cena je prekvapujúco nízka. Pozrime sa čo sa skrýva pod týmto luxusným vzhľadom.


Makibes Talk T1 - Balenie, dizajn, špecifikácie

Hodinky sú zabalené v kartónovej krabičke veľkosti 145 x 100 x 35 (mm). Keď si všimnete na obrázku nižšie, dizajn je veľmi jednoduchý ale elegantný. V balení sa nachádza manuál, magnetický usb kábel na nabíjanie, kožený remienok, ochranná fólia na displej a samotné smartwatch. Viac asi nie je čo dodať, keďže balenie splnilo svoj účel a hodinky dorazili do redakcie až z ďalekej Číny bez poškodenia.

Dizajn Talk T1 je úplne odlišný od GV68 keďže boli použité luxusnejšie materiály. Tieto smartwatch sú elegantné a hodia sa nielen na športové aktivity ale aj k formálnejšiemu oblečeniu. Elegantné strieborné púzdro hodiniek je doplnené hnedým koženým remienkom. GV68 boli nenápadné smartwatch. Talk T1 sú viac viditeľné a pútajú viac pozornosti. Ich dizajn by som hodnotil ako vydarený a okrúhly ciferník sa pekne vyníma na zápästí.

Nižší model GV68 sedel veľmi dobre a príjemne na zápästí. Vyčítal som mu iba trošku kratší remienok. Pri Talk T1 nemám tento pocit, aj keď samotné smartwatch sú rozmernešie. Výrobca odporúča rozsah zápästia od 18cm - 23cm.

Zas a opäť ma prekvapila kvalita použitých materiálov. Remienok je vyrobený z pravej kože, ktorá je veľmi príjemná a odolná. Ciferník hodiniek je vyrobený z oceľovej zliatiny, ktorá chráni AMOLED displej. Na spodnej strane hodiniek sa nachádzajú senzory, slot na nano sim kartu a magnetický konektor na nabíjanie. Na bočných stranách sa nachádza reproduktor, mikrofón a tlačidlo na ovládanie menu.

Technická špecifikácia

Rozmery 56 x 46 x 13.5 mm
Hmotnosť zhruba 65 g (bez remienku)
Displej 1.39" AMOLED, rozlíšenie 400x400, multidotykový-kapacitný, ochranné tvrdené sklíčko
Odolnosť -
SoC MTK6580, Quad Core, 1.3GHz
RAM 512 MB
Pamäť 8 GB
Konektivita 3G/2G (GSM 850/900/1800/1900MHz), Bluetooth (V4.0), WiFi (802.11b/g/n)
Funkcie Monitor stavu srdca, Upozornenie na arytmiu, Pedometer, Spotreba kalórií, Pripomienka dlhého sedenia, Pripomienka pitného režimu, Monitor spánku, Automatické spustenie pri behu vrátane záznamu počtu krokov, Budík, Kalendár, Stopky, Kalkulačka atď.
Batéria 350mAh
Nabíjanie Magnetické pripojenie
OS Android 5.1
Pridať nový komentár
TOPlist