Makibes GV68 - lacné vodeodolné Smart Watch

O značke Makibes som počul prvýkrát pri týchto Smart Watch, ktoré prišli do redakcie minulý mesiac. Predtým som sa nestretol so žiadnym produktom tejto značky. Veľmi ma prekvapila kvalita spracovania týchto "chytrých" hodiniek. Pozitívny pocit ovplyvnila aj cena, ktorá je prekvapivo nízka. V tejto recenzií sa Vám pokúsim čo najlepšie popísať tieto hodinky z pohľadu človeka, ktorý je zatiaľ dosť skeptický, čo sa týka tejto kategórie "gadgets".


Balenie, dizajn, špecifikácie

Hodinky sú zabalené v kartónovej krabičke veľkosti 145 x 100 x 35 (mm). Keď si všimnete na obrázku nižšie, dizajn je veľmi jednoduchý, ale elegantný. V balení sa nachádza manuál, magnetický usb kábel na nabíjanie, remienok a samotné Smart Watch. Viac asi nie je čo dodať, keďže balenie splnilo svoj účel a hodinky k nám dorazili až z ďalekej Číny bez poškodenia.

Dizajn GV68 je smerovaný skôr skupine ľudí, ktorí žijú aktívne alebo inak povedané pravidelne športujú. Takže výrobca použil čiernu farbu s kontrastnými prvkami. Na krabičke bolo napísané, že ide o black/green. Ja by som skôr povedal, že ide o žltú vysoko kontrastnú farbu. Keďže posúdiť dizajn je veľmi subjektívna vec z môjho pohľadu sa podaril. Ide o takzvaný elegantno-športový dizajn.

Hodinky sedia veľmi dobre na ruke. Jediná nevýhoda je, že remienok je trošku kratší. Dĺžka spolu s nasadeným remienkom je 245 mm. Šírka môjho zápästia je štandardná a sedeli len tak akurát. Veľmi ma prekvapila kvalita použitých materiálov. Remienok je zo silikonového materialu, ktorý je veľmi príjemný a odolný. Z dôvodu, že je veľmi hladký tak sa obtiažnejšie nasadzujú na ruku. Tiež som si musel dávať pozor, keď som ich dával dole, aby nespadli na zem.

Čo sa týka samotných hodiniek sú kvalitne spracované. Výrobca použil zliatinu hliníka v kombinácií s plastom, čím udržal hmotnosť na nízkej úrovni a relatívne vysokú pevnosť. Na zadnej strane hodiniek sa nachádzajú senzory a magnetický konektor na nabíjanie. Na bočných stranách sa nachádza reproduktor, mikrofón a tlačidlo na ovládanie menu.

 

Technická špecifikácia

Rozmery 39 x 48 x 12.5 mm
Hmotnosť zhruba 50 g (bez remienku)
Displej 1.3" TFT, rozlíš. 240 x 240 pix., multidotykový-kapacitný, ochranné tvrdené sklíčko
Odolnosť Voči prachu a vode (stupeň krytia IP68)
SoC MTK2502
RAM 32 MB
Pamäť 32 MB
Konektivita Bluetooth 4.0
Funkcie Monitor stavu srdca, Upozornenie na arytmiu, Pedometer, Spotreba kalórií, Pripomienka dlhého sedenia, Pripomienka pitného režimu, Monitor spánku, Automatické spustenie pri behu vrátane záznamu počtu krokov, Budík, Kalendár, Stopky, Kalkulačka atď.
Batéria 360mAh
Nabíjanie Magnetické pripojenie
OS ?
 
Pridať nový komentár
TOPlist