Logitech MX Vertical - ergonómia na prvom mieste


Úvod, balenie, špecifikácia

V poslednej dobe množstvo ľudí pociťuje pri práci s myšou bolesť, mravčenie, stŕpnutie prstov, zápästia, prípadne ruky. V mnohých prípadoch je to vyvolané nevhodnou myšou, ktorá "nesadne do ruky", prípadne ruka je neprirodzene vykrútená. Pre takéto prípady sú tu ergonomické myši, ktoré by mali pri práci uvoľňovať napätie pri držaní a práci. Jednou z takých je myš Logitech MX Vertical.

Ako už názov napovedá, jedná sa o vertikálnu myš. Poloha ruky pri jej držaní je prirodzenejšia, ako pri držaní klasickej myši. Uhol, pod ktorým sa myš drží je 57°, čím sa znižuje svalové napätie a tlak na zápästie. Skúste si to aj sami. Stačí položiť ruku na stôl tak, že celé predlaktie je opreté o dosku stola. Podvedome sa opierate malíčkom o stôl a dlaň smeruje skoro vertikálne. Ak by ste ale chceli uchopiť klasikú myš, museli by ste dlaň otočiť do horizontálnej polohy a vtedy ucítite napätie v častiach ruky.

Myš Logitech MX Vertical je dodávaná v papierovej krabici s potlačou, kde hneď vidno, že je ergonomická s náklonom 57°. Vo vnútri je v priehľadnom plaste zabalená myš spolu s Unifying prijímačom. Ďalej sa tu nachádza prepojovací/nabíjací USB-C kábel a dokumentácia.

Logitech MX Vertical
Rozmery
78,5×79×120mm
Hmotnosť
135g
Počet tlačidiel
4 prispôsobiteľné, z toho 1 koliesko
DPI
400 - 4000 nastaviteľné po 50 DPI
Pripojiteľnosť
Unifying, Bluetooth, USB-C
Batéria
Li-Po (240 mAh), výdrž až 4 mesiace
Dosah
až 10m
Záruka
štandardná, 2 roky
Cena výrobcu
109€ s DPH
Stránka výrobcu

 

Komentáre (1)
fela

Kto si raz kúpi vertikálnu myš, už inú nikdy nebude chcieť. Áno, chce to nejaký čas na adaptáciu, ale stojí to za to. To isté platí aj pre mechanickú klávesnicu.
A kto potom bude nútený, čo i len nakrátko, položiť ruku na plochý puk od Apple, horko zaplače :)

Pridať nový komentár
TOPlist