Logitech MX Ergo


Úvod, balenie, špecifikácia

Po modeli Logitech MX Vertical som mal možnosť otestovať Logitech MX Ergo. Dnešná recenzia je pokračovaním testu ergonomických polohovacích zadriadení. Zámerne nepíšem myší, nakoľko MX Ergo je trackball. Kurzor myši neovládate posunom po podložke, ale rolovaním guličky.

Trackball MX Ergo je dodávaný v podobnej krabičke ako MX Vertical. Menej nápadné je označenie náklonu. V tomto prípade môžete nastaviť náklon na 0°, alebo 20°. Trackball bez náklonu sa potom drží podobne ako klasická myš. Pri náklone 20° už cítiť úľavu pri držaní. V balení sa okrem samotného trackballu nachádza micro USB kábel, Unifying prijímač a dokumentácia.

Logitech MX Ergo
Rozmery
132,5×99,8×51,4mm
Hmotnosť
259g s kovovou doštičkou
Počet tlačidiel
8 z toho 6 programovateľných
DPI
512 - 2048 DPI
Pripojiteľnosť
Unifying, Bluetooth
Batéria
Li-Po (500 mAh), výdrž až 4 mesiace
Dosah
cca 10m
Záruka
štandardná, 2 roky
Cena výrobcu
109€ s DPH
Stránka výrobcu

 

Komentáre (1)
kobo

Tracbally pouzivam od roku 2002, povacsine od Logitechu. Na ovladanie si treba trochu zvykat ale potom sa ku klasickej mysi nebudete vracat. Jedine pri hrach, na tie trackball nie je stavany. Vyskusal som vsetky generacie od Logitechu a tato posledna je konecne to prave. Casto vyuzivam funkciu prepinania medzi zariadeniami - vyborna vec. Len by som niekedy privital mat moznost pouzitia na troch zariadeniach.
Vyborny produkt.

Pridať nový komentár
TOPlist