EN

Logitech LS1 a V550 Nano - dva dizajnové kúsky pod lupou - recenzia

Po nedávnej recenzii setu Logitech Wave Pro sa dnes bližšie pozrieme na dvojicu myšiek z dielne toho istého výrobcu. Konkrétne ide o štýlového „hlodavca“ vhodného do kancelárie - Logitech LS1, a bezdrôtovú novinku určenú k notebooku – Logitech V550 Nano.

Logitech LS1

Balenie
„eLeSjednotka“ k Vám dorazí v úplne všednej kartónovej škatuli zeleno-bielej farby. V jej vrchnej časti sa nachádza plastový výlisok, v ktorom je umiestnená samotná myš. Na zadnej strane škatule nájdeme základné informácie v šiestich jazykoch (prirodzene, vynímajúc slovenčinu)
Vnútri okrem samotnej myši a manuálu nenájdeme nič, žiadne inštalačné CD ani nič podobné, napokon načo aj.

Dizajn
Samotná myš patrí k menším kusom, vhodnejším skôr do menších (ženských) rúk. Jej rozmery sú len 100 x 65 x 38 mm a hmotnosť cca 150 gramov. Po vybalení Vás isto prekvapí povrchová úprava – lesklý čierny plast, ktorý tak radi používajú v poslednom čase výrobcovia pri notebookoch či rámoch LCD panelov. Áno, na prvý pohľad ide presne o ten materiál, na ktorom ostáva každý jeden otlačok prstu či prach a treba ho pravidelne čistiť. V praxi sa však tento materiál správal prekvapujúco, ale o tom neskôr.

Čo isto zaujme, je okrajová svetlo zelená línia, ktorá sa tiahne po celom obvode myšky. Rovnakej farby je i spodná časť spolu zo skatezz. Celé to pôsobí štýlovo, tak „funky“. Pod túto linku dizajnéri umiestnili na dotyk jemnú gumu kvôli lepšiemu držaniu a stabilite. Neviem si predstaviť, ako by sa dalo s myšou „fungovať“ ak by aj táto časť bola z lesklého plastu, na ktorom sa ruka pomerne statočne šmýka.


Nesmieme zabudnúť spomenúť dva plastové výčnelky po bokoch, ktoré sa podobajú na tlačidlá – no v skutočnosti sú to len dizajnérske prvky, ktoré neplnia ani len ergonomickú funkciu.


Treba spomenúť aj scrolovacie koliesko. Je vyhotovené z rovnakej gumy, aká je umiestnená po bokoch myši. Je viac smerové a pohyb krokovaný.

Myš sa pripája pomocou USB konektora, ktorý je na konci 170 cm dlhého kábla.

Na trhu nájdeme najrôznejšie farebné kombinácie LS1 - od krvavo červenej, cez ružovú, modrú, žltú až k nami testovanej čierno-zelenej.

Skúsenosti
Žiadne problémy s inštaláciou samozrejme nemôžu nastať – myšku pripojíte a jednoducho buď ide alebo nejde. Žiadne ovládače, či nastavovanie.

Používanie myšky chce ohromný zvyk. Myš je malá, vhodná do ženských rúk. Aj to nie ženám, ktoré za PC skutočne sedia XY hodín denne. Na to táto myš určite určená nie je. „Vďaka“ svojej veľkosti je pre zápästie pomerne namáhavé s ňou dlhšie pracovať. Lesklý plast na pohodlí určite nepridá – ruka sa šmýka, no okrajová guma to ako tak zachraňuje. Samotné tlačidlá sa však stláčajú pomerne dobre a nie sú príliš citlivé. Dokonca idú bez problémov stlačiť takmer v strede myšky, až po koniec stredovej línie ktorá samotné tlačidlá oddeľuje.

K senzoru však nemôžem mať žiadnu výčitku. Po dobu testovania ani raz nesklamal, a byť v inej „šasi“ bol by vhodný aj na občasné hranie. Rovnako aj skatezz, ktoré pomerne dobre kĺžu a nekladú tak ľahkej myške odpor.

Áno, nabudúce na fotenie použijeme krajšie ruky :-).

Aby som nezabudol... Lesklý plastový povrch nie je až tak zlý ako sa môže zdať. Neviem presne ako to v Logitech dokázali, ale jednoducho, tento povrch sa tak ľahko nezašpiní. Dokonca ani otlačky na ňom nezostávajú tak často, na rozdiel od podobných materiálov, ktoré sa vyskytujú na notebookoch.

Zhodnotenie a Záver
Čo dodať. Myška nesklamala, no ani neprekvapila. Svojim dizajnom je vhodná do kancelárie, či na iné reprezentačné miesto. Dobre si ju viem predstaviť v rukách slečny na recepcii hotela. Pre ľudí s väčšími rukami by som však odporúčal čosi iné. Ergonomicky myška nie je určená k dlhodobej práci. Cena myšky sa pohybuje v okolí 20€ (čiže asi 600Sk).

Plusy:
  • dizajn
  • vyhotovenie
Mínusy:
  • ergonómia (povrchová úprava)
Komentáre (2)
BurnerTom
Pekna recka, skarede mysi ;-)
Yoyo
Ja mam tu LS1 ale bielu... Som s nou spokojny taka mala sikovna myska...
Pridať nový komentár
TOPlist