Logitech K780 – multimediálna kráľovná

 
Je tichučká, bezdrôtová, má numerický blok, dokáže spolupracovať s trojicou zariadení, má stojan pre smartfóny či tablety a perfektne sa na nej píše. Zhrnutie, ktoré by som si mal nechať na záver, no klávesnica Logitech K780 ma očarovala hneď od začiatku.


Logitech K780 – Balenie, špecifikácie

 
Hneď na úvod treba pripomenúť, že K780 je čerstvou novinkou, ktorá sa začala predávať u nás len začiatkom augusta. Logitech má všeobecne dobrú povesť svojich periférií a bol som tak zvedavý, či tento trend zachová aj u tejto klávesnice. Patrilo by sa. Veď K780 kúpite za približne 100€! Za to sa dá zohnať už aj mechanická klávesnica pre hráčov. K780 je však samozrejme určená pre iný segment trhu.
 
Balenie klávesnice má pre Logitech typickú pestrú farbu, tentokrát zelenú. Z obalu sa ihneď dozvedáme, že klávesnica je určená pre počítate, telefóny a tablety a rozumie si s operačnými systémami Windows, Mac, Chrome, Android a iOS. V balení okrem klávesnice nájdete iba stručný návod a bezpečnostné informácie. V klávesnici sú však už aj vložené 2 AAA batérie a Unifying prijímač.
 
  
 
Práve Unifying prijímač robí z klávesnice multifunkčného pomocníka. Mobilné zariadenia ako notebook, smartfóny a podobne majú väčšinou Bluetooth takže tu problém nebude, no stolné počítače väčšinou Bluetooth technológiou nedisponujú. S Unifying prijímačom tak môžete K780 používať aj u nich.
 

Špecifikácie

Logitech K780 Multi-Device
Rozmery
380x158x8mm vpredu, 22mm vzadu (š x h x v)
Hmotnosť
875g
Klávesy
97 so slovenským rozložením
Pripojenie
cez Bluetooth Smart alebo Logitech Unifying prijímač
širovaný prenos 128-bitovým AES šifrovaním
Batérie
2x AAA v balení, výdrž asi 24 mesiacov
Kompatibilita
Windows® 7, Windows 8, Windows 10 a novší
Android 5.0 a novší
Mac OS 10.10 a novší
iOS 5 a novší
Chrome OS
Cena
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

 

Komentáre (2)
Gabriel
"V opačnom prípade nevidím v nej príliš zmysel a odporúčal by som radšej K380 (na fotke vyššie)." Na fotke je 380 nizsie a nie vyssie:) Len detail no.. Co sa presne mysli Bluetooth Smart? Low power BT je najskor od verzie 4.0, bude fungovat aj zo zariadeniami, ktore podporuju napr. len verziu BT 3.0?
JurajR.
Ja som ju skúšal so starým notebookom, ktorý určite nemá BT4.0 a funguje, čiže je tam kompatibilita aj so starším hardvérom určite. Skúšal som ju aj na iPad 3 a iPhone 4, ktoré tiež myslím ešte nemali BT4.0. BT Smart pracuje trochu inteligentnejšie než klasické BT4.0 - má lepší manažment spotreby (vyžarovania) a rýchlejšiu konektivitu, ale inak je to klasické BT4.0. Klávesnica K780 má inak aj USB Unifying, čiže sa dá pripájať aj cez Logitech prijímače a dá sa na jeden receiver do jedného portu napojiť aj myš a ďalší hardware.
Pridať nový komentár
TOPlist