Logitech Illuminated Keyboard – vyjdite z tieňa


Úvod & Balenie

Už názov nám jasne naznačuje, čím sa pri tejto klávesnici snaží Logitech zákazníka najviac zaujať - podsvietením. Rozhodne sa však návrhári nezamerali len na jednu jedinú vlastnosť. Logitech sa rád pochváli aj tým, že sa jedná o najtenšiu klávesnicu (hrúbka len 9,3mm) na trhu a tiež priekopníka v komforte pri písaní. Práve komfort pri písaní je tu zásluhou použitia technológie PerfectStroke™. Tá má za úlohu zabezpečiť tejto tenkej klávesnici s nízkymi klávesmi pocit istého a jasného klepnutia, na ktorý sme zvyknutý u bežných klávesníc s vysokým zdvihom. Je to trochu paradox, spraviť nízku klávesnicu „notebookového“ typu a potom sa snažiť o čo najvyšší zdvih. V Logitechu však správne pochopili, že devízou nízkych klávesníc, nemusí byť nízky zdvih, ale skôr samotné nízke klávesy. Naopak pri bežnej klávesnici si ľudia pochvaľujú istotu pri písaní vďaka jasnému rozdielu medzi stlačeným a nestlačeným klávesom, teda práve vysoký zdvih. Kombinácia oboch, by tak mohla priniesť štýlovú a pohodlnú klávesnicu, ktorá vám poskytne istotu a komfort pri písaní. Ak k tomu pripojíme pár dobrých nápadov a inovácií dizajnu, mohli by sme dostať skutočne výbornú klávesnicu. Je Logitech Illuminated Keyboard výborná klávesnica? Poďme sa na to pozrieť.
 

Zaujíma Vás čo si donesiete domov?
 

Donesiete si pomerne malú škatuľu, do ktorej sa akurát vojde všetko potrebné, teda predovšetkým klávesnica. Celkovo toto balenie hodnotím pozitívne, keďže spĺňa svoj hlavný účel a tým je ochrániť klávesnicu pri prevoze. Balenie je naozaj pevné a musela by to byť poriadna „pecka“, aby sa klávesnica mechanicky poškodila.
 Okrem klávesnice vnútri nájdeme už len menší obal veľkosti CD-čka.

Po jeho rozbalení máme v rukách:
- reklamný leták na ďalšie produkty Logitech
- Quick-start guide
- brožúrku „Important information“
- CD s neaktuálnymi (môže sa líšiť s dátumom balenia) ovládačmi SetPoint 4.60 pre WinXP a Win Vista

 Reklamný leták je pekný farebný s krátkym opisom vybraných produktov Logitec. Jedná sa už v podstate o štandard, môže byť, prečo nie. Quick-start quide (alebo príručka pre rýchly štart :)) nám na veľmi neforemnom papieri v trinástich jazykoch vysvetlí, že klávesnica sa nekamaráti s nenapájanými USB hubmi. Taktiež nás poučí, že pokiaľ sa chystáme klávesnicu používať, bude potrebné najprv zapnúť PC pomocou tlačítka ON (celkom užitočné, nemyslíte?). Tiež je tu popis ako používať FN, multimediálny panel a ovládanie podsvietenia. Slovenčinu alebo aspoň češtinu tu však nehľadajte. Infomation Importante (alebo Dôležité informácie) nás v krátkosti zoznámia s tým, na čo máme právo, na čo má právo Logitech, čo robiť keď ... a tak podobne. Farebnosť klesla na čiernobielu, avšak jazykov je už toľko, že som sa ich ani nesnažil zrátať. Nakoniec dôležitá je predovšetkým skutočnosť, že tu nájdeme aj slovenčinu a prípadne češtinu. O CD s ovládačmi vám viem povedať len toľko, že je zelené a je dodávané v prekvapivo kvalitnom plastovom obale, v ktorom môžete niekomu darovať napálené CD a určite Vám bude aj vďačný. Inak povedané, ovládače si vždy radšej stiahnem aktuálne zo stránky výrobcu a vám odporúčam konať rovnako.


 

Komentáre (9)
thimy
Ak sa nemylim to je prave ten software, ktory som spominal. Makra su rozhodne vyhoda, pokial je clovek nauceny vyuzit ich. Ja som ale porovnaval hlavne prvy dojem s hardwareovej stranky, kedze som Lycosu nemal dlhsie k dispozicii.
BurnerTom
Uz to vyreralo na moju buducu klavesnicu ale prtave F klavesy a Ins na nespravnom mieste - pre pouzivatela TTCMD neakceptovatelne - skoda. Inak pekna recka, davam 5* ;-)
landrower
dobra klavesnica, aj ked na to aby som videl klavesy staci ziara z monitora :D ale neodnimatelna opierka ruky je podla mna jednoznacny minusom....
thagad
Logitech má najlepsie produkty, hlavne co sa týka keybordov a mouseov. Jednoduscho super, vidiet ze aj rozmýslaju, testuju etc.
r.b.class
kedysi som ju chcel kupit,ale odradila ma cena
avixe
mne chyba predlzeny lavy shift... resp vadi mi tento skrateny.. aj vyrobcovia kvalitnych ntb ho davaju takyto maly... cest vynimocnym modelom.. skoda
vacropoli
Určite dobrá klávesnica. Chcel by som raz skúsiť aký je to rozdiel oproti mojej GIGABYTE... K7100... i keď moja je cenovo niekde inde... :)
thimy
Prave vcera som mal moznost pobudnut chvilu v blizkosti Razer Lycosa a bol som skutocne ohromeny obrovskym pocitovim rozdielom s prace na nej a na Illuminated. Lycosa sa suchala po stole, klavesy posobili tvrdo a samozrejme lestena cierna, kde to len islo. Celkovo posobila minimalne o triedu nizsie ako Logitech. Pri rovnakej cene je to celkom zle. Samozrejme neporovnavam software ani pridanu hodnotu ako USB a jacky poruke. Pre niekoho to moze byt dostatocne plus. Pre mna bol dojem s fyzickeho vyhotovenia Lycosy velkym sklamanim.
RobotFish
Nezabudaj ze Razer Lycosa ma navyse moznost vytvarat makrá, co je dost podstatný rozdiel medzi tymi klavesnicami.
Pridať nový komentár
TOPlist