Logitech G910 Orion Spark – poctivá mechanika, bez čerešní!

, Autor: Broslowski

Moderná mechanická klávesnica už okrem povinných mechanických spínačov integruje aj mnoho iného.

Logitech G910 Orion Spark - Balenie, technické špecifikácie

Či makro klávesy, či dodatočné podsvietenie, tohtoročné modely sa od tých minuloročných líšia najmä plne modifikovateľným podsvietením klávesnice. Či už ide o nedávno recenzovanú Razer Chroma, alebo populárny počin od Corsair s modelovým označením Gaming K95 RGB, Logitech nespí a taktiež sa rozhodol ponúknuť zákazníkovi mechanickú klávesnicu s plne modifikovateľným podsvietením.

Balenie

Balenie produktu nie je nijak špecifické. Klávesnica sa dostáva k spotrebiteľovi v tradičnom kartónovom balení s potlačou. Na prednej strane balenia nájdeme veľkú produktovú fotografiu spolu s modelovým označením. Vzadu sa opäť nachádza typický popis produktu spolu s menšou produktovou fotografiou. Celý potlačený obal skrýva pevnú kartónovú škatuľu, ktorá ukrýva samotný produkt. Po otvorení škatule zočíme samotný produkt, úhľadné uložený do samotnej škatule. Tá má ikonickú modrú farbu. Tak isto veko škatule zdobí známe G logo, ktoré nájdeme pri všetkých výrobkoch Logitech tejto série. 

V balení okrem samotnej klávesnice a samozrejme povinnej literatúry, nenájdeme nič iné okrem dvojice palm restov, čo môže byť pre niekoho veľké plus. Poďme sa pozrieť na samotnú klávesnicu cez technické špecifikácie.

 

Technické špecifikácie

Logitech Orion Spark G910
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické (Logitech ROMER-G)
Dĺžka kábla
1.8 m
Rozmery
505mm (šírka)
243.5mm (hĺbka)
35.5mm (výška)
Hmotnosť1500g
Operačný systém
Windows® 8, Windows 8.1, Windows 7
Predpokladaná cena
178,22 eur
Stránka produktuLogitech Orion Spark 910

Klávesnica Logitech Orion Spark G910 integruje mechanické spínače, ktoré si výrobca nazval ROMER-G. Tento mechanický spínač zopne kontakt už pri stlačení o 1.5mm, čo je podľa výrobcu o 25% skôr ako konkurencia. Sila, potrebná na aktiváciu spínača, je uvedená na 45g. Týmto parametrom spínače inklinujú ku známym Cherry MX Brown či Cherry MX Red. 

Klávesnica ďalej ponúkne plne RGB modifikovateľné podsvietenie. Užívateľ si tak môže namixovať akúkoľvek zo 16.8 milióna farieb, ktoré sú v rámci RGB dostupné. 

Za zmienku stojí taktiež osadenie tzv. ARX CONTROL ktorý poslúži aj ako externý displej.  Prepojením aplikačného softvéru, dodávanému ku klávesnici, možno napríklad sledovať vyťaženie CPU, RAM atď.

Orion Spark taktiež integruje až deväť programovateľných tlačidiel, ovládací panel na správu audio/video prehrávača, spolu s digitálnym potenciometrom na regulovanie systémovej hlasitosti, no a netreba zabudnúť spomenúť i oddeliteľný palm rest. Klávesnica teda integruje všetko, čo sa od mechanickej klávesnice pre hráčov očakáva. 

 

Kľúčové slová
G910, klávesnice, Logitech, Orion Spark
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist