Logitech G910 Orion Spark – poctivá mechanika, bez čerešní!

Moderná mechanická klávesnica už okrem povinných mechanických spínačov integruje aj mnoho iného.


Logitech G910 Orion Spark - Balenie, technické špecifikácie

Či makro klávesy, či dodatočné podsvietenie, tohtoročné modely sa od tých minuloročných líšia najmä plne modifikovateľným podsvietením klávesnice. Či už ide o nedávno recenzovanú Razer Chroma, alebo populárny počin od Corsair s modelovým označením Gaming K95 RGB, Logitech nespí a taktiež sa rozhodol ponúknuť zákazníkovi mechanickú klávesnicu s plne modifikovateľným podsvietením.

Balenie

Balenie produktu nie je nijak špecifické. Klávesnica sa dostáva k spotrebiteľovi v tradičnom kartónovom balení s potlačou. Na prednej strane balenia nájdeme veľkú produktovú fotografiu spolu s modelovým označením. Vzadu sa opäť nachádza typický popis produktu spolu s menšou produktovou fotografiou. Celý potlačený obal skrýva pevnú kartónovú škatuľu, ktorá ukrýva samotný produkt. Po otvorení škatule zočíme samotný produkt, úhľadné uložený do samotnej škatule. Tá má ikonickú modrú farbu. Tak isto veko škatule zdobí známe G logo, ktoré nájdeme pri všetkých výrobkoch Logitech tejto série. 

V balení okrem samotnej klávesnice a samozrejme povinnej literatúry, nenájdeme nič iné okrem dvojice palm restov, čo môže byť pre niekoho veľké plus. Poďme sa pozrieť na samotnú klávesnicu cez technické špecifikácie.

 

Technické špecifikácie

Logitech Orion Spark G910
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické (Logitech ROMER-G)
Dĺžka kábla
1.8 m
Rozmery
505mm (šírka)
243.5mm (hĺbka)
35.5mm (výška)
Hmotnosť1500g
Operačný systém
Windows® 8, Windows 8.1, Windows 7
Predpokladaná cena
178,22 eur
Stránka produktuLogitech Orion Spark 910

Klávesnica Logitech Orion Spark G910 integruje mechanické spínače, ktoré si výrobca nazval ROMER-G. Tento mechanický spínač zopne kontakt už pri stlačení o 1.5mm, čo je podľa výrobcu o 25% skôr ako konkurencia. Sila, potrebná na aktiváciu spínača, je uvedená na 45g. Týmto parametrom spínače inklinujú ku známym Cherry MX Brown či Cherry MX Red. 

Klávesnica ďalej ponúkne plne RGB modifikovateľné podsvietenie. Užívateľ si tak môže namixovať akúkoľvek zo 16.8 milióna farieb, ktoré sú v rámci RGB dostupné. 

Za zmienku stojí taktiež osadenie tzv. ARX CONTROL ktorý poslúži aj ako externý displej.  Prepojením aplikačného softvéru, dodávanému ku klávesnici, možno napríklad sledovať vyťaženie CPU, RAM atď.

Orion Spark taktiež integruje až deväť programovateľných tlačidiel, ovládací panel na správu audio/video prehrávača, spolu s digitálnym potenciometrom na regulovanie systémovej hlasitosti, no a netreba zabudnúť spomenúť i oddeliteľný palm rest. Klávesnica teda integruje všetko, čo sa od mechanickej klávesnice pre hráčov očakáva. 

 

Komentáre (11)
shajek
A kde sme sa teda vyjadrli k ARX Control ? :D
Broslowski
Vďaka zmazané - V praxi to momentálne nič viac ako spomenuté nevie - sľúbená je však dodatočná funkcionalita - čakám na info od výrobcu tak uvidíme čo odpíšu - informácia bude samozrejme doplnená, poprípade ak to bude stáť za to budem sa tomu venovať v samostatnom článku. Momentálne však stále u nás klávesnica nie je k dispozícii a teda rátam s tým že bude funkcionalita doplnená.
Mato12oo
Monho ludi pise na PC klavesnici uz 20 rokov. Som notoricky zvyknuty na standardne rozlozenie klaves. Pokial nebude ESC uplne v lavo hore, z lava netuknem palcom do Ctrl a nad nim nebude Shift, Caps Lock a Tab, ale su tam nejake nezmysly, tak ta klavesnica moze byt aj zadarmo. Nechcem ju. Podobne kazia Enter, \ a pred tym s oblubou vymyslali nove rozlozenia v strednej rade nad sipkami. Funkcne a nove tlacitka nesmu nariusit zauzite zvyklosti. Podobne ako v aute neradime ako pride, ale ma to svoj poriadok z lava ze 1 hore, 2 dole a podobne ... Logitech, logitech. Mal by som uz 10 klavesnic nebyt vasich "napadov". Takto si radsej hladim a opatrujem jednu.
Broslowski
Vďaka za komentár no asi sme sa nepochopili, toto je klávesnica pre hráčov, či už amatérov alebo profesionálov a hráči majú diametrálne odlišne požiadavky :)
expodan
Som amaterský hráč a mal som rôzne klávesnice na vyskúšanie, ale ja súhlasím stým že podľa mňa má byť Esc, ctrl a velký enter na svojich miestach najlepšie na konci klávesnici... Ale! to je môj subjektívny názor kvôli ktorému by som si veľa klávesníc s inak rozložením nekúpil... ako sa hovorí 100 ľudí 100 chutí...
hocico
logitech uz nie je to co byval.... toto je vylozene hnus ,uz aj kvalitou klesa.., nastaste razer je uplny odpad ,plastacky srot, cize ma to netrapy...,ale teda logitech -neviem preco maju teraz aktualny dizajn -plastacke leskle cosi cierne kombinujuce s vyblitou bledo/modrou farbou ... fujtajbl.., jedine co sa oplati (kde vydi aj zakaznik za co si plati -hlinik...) skratka -ide to dolu vodou....
JurajR.
Preboha! Ani jeden vecný argument a samé gramatické chyby! Sory, ale napísať, že "zákazník vYdí" alebo "netrápY".... Ja mám úplne odlišný názor. Logitech sa chváli tým, že na vývoji spolupracuje s eSPORT hráčmi a reaguje na ich požiadavky. Nie všetko je síce možno podľa mojich predstáv, ale používam niekoľko ich produktov a som maximálne spokojný. Určite životnosť Logitech produktov je lepšia než u konkurencii a majú super servis - volal som na hotline kvôli myši, zistili sme, že je nefunkčná a aj keď som nenašiel doklad o kúpe, poslali mi obratom úplne nový kus! Proste nadmieru spokojný!
sg007
K95 RGB alebo Orion Spark? Alebo nieco ine?
hocico
Preboha! Ani jeden vecný argument a samé gramatické chyby! Sory, ale napísať, že "zákazník vYdí" alebo "netrápY".... -to nie su hocijake ,,argumentyˇˇ ,ale fakty a vlastne skusenosti.., a si peknííííí hnydopich :-p mas co si chcel... :-D
JurajR.
logitech uz nie je to co byval.... toto je vylozene hnus ,uz aj kvalitou klesa.., * kvalita klesla kde? Prečo je to "hnus"? Mne sa ten dizajn páči a sám používam niekoľko produktov Logitech, pričom som nepostrehol, že by "klesala kvalita". nastaste razer je uplny odpad ,plastacky srot, cize ma to netrapy..., * OK, súhlasím, Razer ani ja nemusím. Mal som gaming myšku (nie práve lacnú), ktorú som v priebehu jedného roka 3x servisoval, takže som ju napokon vymenil za Logitech G500 a neskôr za G502 - obe fungujú spoľahlivo a nemám k nim najmenšie výhrady. Majú prepracovanejší soft a aj dizajnovo mi sedia (samozrejme aj čo sa týka funkčnosti). ale teda logitech -neviem preco maju teraz aktualny dizajn -plastacke leskle cosi cierne kombinujuce s vyblitou bledo/modrou farbou ... fujtajbl.., * bledomodrú myslíš v logu? Lebo klávesnica má nastaviteľné podsvietenie a aj logo svieti ľubovoľnou farbou. Mne osobne príde čierna s takouto azúrovou ako príjemná kombinácia. Plasty - hmmm... Nie je plast ako plast. Používajú sa bežne polykarbonáty, čo nie je lacné PVC. Napr. aj palubovky v autách sú plastové a vydržia viac. "Plast" je na dotyk príjemnejší a ľahšie sa tvaruje než kov. Kovovú klávesnicu by som určite nechcel ;-) Navyše aj spínače majú plastové telo (to platí aj o cherry MX a ďalších). Podľa toho čo som videl a podľa hmotnosti táto klávesnica nebude len plast. Vo vnútri má určite oceľovú výstuž, čiže... to nie su hocijake ,,argumentyˇˇ ,ale fakty a vlastne skusenosti.., a si peknííííí hnydopich :-p mas co si chcel... :-D * tak k tomuto nemám čo dodať. Kde končia argumenty nastupujú pokusy o urážky. Toto reakciou je povedané asi všetko. Mimochodom ak už, tak "hnydopych". A vďaka, presne TOTO SOM CHCEL! Diskutujúci presne takto ukazuje svoje ego a intelekt.
Broslowski
ty mas asi 13 rokov očividne pán hocico ...
Pridať nový komentár
TOPlist