Lobera Supreme a Durandal Ultimate - otestovali sme dva meče Tesoro

Ako prvú ochutnávku z dielní Tesoro tu máme dve mechanické klávesnice - Durandal Ultimate a Lobera Supreme (pozor, nepomýľte si ju s klasickou Lobera (bez Supreme), čo jest "obyčajná" membránová klávesnica). Na oboch klávesniciach sa nám páčilo slušné dielenské spracovania a fakt, že ide o mechanické klávesnice s kvalitnými spínačmi.


Tesoro Lobera Supreme - Úvod, Balenie, Špecifikácie

Ak sa ROCCAT podľa podnikového motta "Set the rules" neskromne hrdí schopnosťou definovať pravidlá, cieľom zakladateľov americkej spločnosti Tesorotec (Tesoro) je ich porušovanie. Aspoň tak by sa dal voľne preložiť ich firemný slogan - "Break the rules". Mladú firmičku v roku 2011 založila partia nadšencov, ako inak, hráčov.

Zdá sa, že marketing sa už dnes nezaobíde bez istej štylizácie produktov. Razer na názvy svojich produktov využíva latinské a hovorové výrazy pre nebezpečný hmyz, hady alebo dravé ryby, ROCCAT spravidla snorí vo fínskych slovníkoch, Gamdias načiera do gréckej mytológie a Tesoro stavilo na pomenovania historických artefaktov (meče, luky, oštepy, atď).

Postupne si predstavíme tri produkty z aktuálneho portfólia Tesoro, konkrétne pôjde o dve klávesnice - Durandal Ultimate (wiki) a Lobera Supreme (wiki) a najvyšší model hráčskej myšky Gandiva (wiki). Dnes sa bližšie pozrieme na obe klávesnice, pre myšku sme si rezervovali samostatný článok. Začneme Loberou Supreme.

Škatule Tesoro Lobera Supreme, Durandal Ultimate a Gandiva.

 

Príslušenstvo, Balenie

Príslušenstvo k perifériám býva čoraz skromnejšie, častokrát je obsah balenia obmedzený len na samotný produkt. Štandardom Tesoro je papierová obálka s manuálom a produktovou brožúrou. K tejto klávesnici výrobca dodáva aj ďalší káblik, ktorým viete do klávesnice priviezť viac "šťavy" (5V / 2,4A pre prípad, že do integrovaných USB konektorov potrebujete pripojiť pažravejšie zariadenie).

Typickým znakom Tesoro je lichobežníkový tvar škatule, tmavé farby a detaily zvýraznené fialovými odtieňmi. Pomenovanie spínačov zostáva pri neurčitej definícii - Brown Key Switch (už teraz prezradíme, že pre Lobera Supreme výrobca zvolil lacnejšiu alternatívu k CherryMX spínačom - čínsky Kailh, ktoré sa objavili aj v ostatnom modeli Razer BlackWidow Ultimate).

 

Špecifikácie

Tesoro Lobera Supreme
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické (Kailh Brown)
Dĺžka kábla
~2m
Rozmery
444mm (šírka)
206mm (hĺbka)
44mm (výška)
Hmotnosť1,17kg
Operačný systém
Windows XP/Vista/7/8
Orientačná cena
Tesoro Lobera Supreme Cherry MX môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktuTesoro Lobera Supreme

Komentáre (1)
aaa
Mam Durandal Ultimate s cherry mx blue, konecne normalna klavesnica na pisanie. Odporucam.
Pridať nový komentár
TOPlist