Letné skladanie tichého počítača s BeQuiet!

, Autor: Anonymný používateľ
 
Po dlhšej dobe si na pc.sk opäť detailne ukážeme, ako si svojpomocne vyskladať kompletný počítač. Túto možnosť volí mnoho zákazníkov, dokonca aj tých menej skúsených, ktorí si s výberom komponentov a skladaním nechávajú poradiť od zbehlejších kamarátov. Pri uvážlivom výbere komponentov je výsledkom výkonnostne vyvážená zostava, ktorá navyše vychádza lacnejšie ako keď to za vás zloží výrobca. Dnes sa zameriame na jeden dôležitý aspekt bežných počítačov do domácnosti, ktorým je ticho. Pre minimalizovanie hluku nám poskytla niekoľko tichých komponentov spoločnosť BeQuiet! Ukážeme si nielen skladanie takejto mašiny, ale aj nastavenie ventilátorov softvérovou cestou.

Z čoho sa to bude skladať?

 
Pre stavbu tichého počítača som využil väčšinu arzenálu, ktorým disponujem. Výraznú pomocnú ruku však podala spoločnosť BeQuiet!, ktorá dodala tieto komponenty: skrinku Silent Base 800 s presklenou bočnicou, chladič procesora Dark Rock 3, dva systémové ventilátory Silent Wings 2 s priemerom 120mm a čerstvú novinkou, ktorou je zdroj Pure Power 9 CM. A keďže leto je za rohom a vonku bol nádherný teplý letný deň, poď ho zo sterilného prostredia von na trávu!
 
 
Zvyšné komponenty tvoril procesor Intel Core i7-6700K, RAM zastupovali 4x4GB Corsair Vengeance LPX, grafická karta bola MSI GTX 960 Gaming 2G, hlavným systémovým SSD bolo ADATA SP910 256GB a druhým SSD bol Transcend SSD370S s kapacitou 256GB. Všetky komponenty k sebe spájala základná doska ASUS Maximus VIII Extreme.
 
 
Na ďalších stránkach si v krátkosti predstavíme nové komponenty, keďže však nejde o recenziu žiadneho z nich, nebudeme zachádzať do detailov a vykonávať nejaké merania výkonu.
 
Kľúčové slová
BeQuiet!
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist