Lenovo Yoga Tab 3 - tablet pre cestovateľov s nekonečnou výdržou

Tentokrát sme sa pozreli na tablet od Lenova. Obháji svoju modelovú radu aj po tretíkrát?


Úvod a špecifikácie

Rada Yoga Tab je už etablovaný modelový rad, preto uvidíme ako dokáže obhájiť dobrú povesť značky. 

Zariadenie má rozmery 209 × 145,8 × 7 milimetra. Veľkosť displeja je 8,01“, pričom obrazovka pokrýva len 60,7% plochy. Displej je typu IPS, pričom rozlíšenie zariadenia je 1280×800 bodov. Výsledná hustota bodov je 189 ppi. Obrazovka teda nehýri špičkovými technológiami, no uvidíme. Lenovo ani tu nepoužilo ochranné sklíčko od Gorilla Glass, opäť sa teda spolieha na sklo z vlastných radov. Mimochodom hmotnosť zariadenia je až 467,2 gramov.

Zariadenie tentokrát poháňa SoC od Snapdragonu S210, teda 4 – jadrový procesor s jadrami Cortex – A7 a taktom 1,27GHz. Grafickým jadrom je Adreno 304 s taktom 456MHz. Zamrzí len slabšie jadro A7 aj keď s väčším taktom, než tomu bolo u Lenova P1m. Grafická časť by mala byť dostatočne výkonná aj pre náročnejšie hry.

Veľkosť RAM je 1GB a úložisko má veľkosť 16GB, z toho je voľné približne 9GB. Po prečítaní týchto riadkov vás tablet určite neohúri, no dajte mu ešte šancu. Čo sa týka konektivity, zariadenie podporuje Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0. A – GPS. Infraport (IrDA), Galileo či GLONASS tu nie je. Tablet tak nepodporuje ani mobilné dáta. Čo sa týka senzorov nájdeme tu iba akcelerometer. Tu je nutné doplniť, že stmavovanie obrazovky zabezpečuje práve akcelerometer, nie proximity senzor, ako by sme mohli predpokladať. To si priblížime neskôr.

Komentáre (1)
Elizabeth
Veľmi dobrý tablet. Ja mám veľmi dobrú skúsenosť aj s tabletom, ktorý sa umiestnil na prvom mieste v tomto teste tabletov: https://necenzurovane.sk/tablety/
Pridať nový komentár
TOPlist