Lego City Undercover - GTA San Andreas z LEGO stavebnice

Čo vám napadne ako prvé keď sa povie Lego? Teraz nehovoríme o stavebnici ale o sérií hier, ktoré začali úspešnou trilógiou Star Wars. Lego-hry sa za niekoľko rokov značne vylepšili. Pripomíname, že prvé LEGO hry nemali dabing, to už je dávno minulosťou. Čo hrám nikdy nechýbalo je vtipnosť a výborný humor. To nechýba ani poslednej Lego hre pre PC – Lego City Undercover.

Úvod


Hra sa presúva z virtuálneho sveta Star Wars či Marveloviek do otvoreného San Fracisca. Ako prvé vás napadne, že hráte Grand Theft Auto San Andreas. Zato môže 3D grafika a pohľad z tretej osoby. Hlavná postava je policajt Chase McCain, ktorý má za úlohu dostať sa do utajenia, aby rozložil mestský zločin vedený Rexom Furym.

 

Ako som už naznačil, mesto je plne otvorené a väčšinu modelov tvorí lego stavebnica – aspoň tých modelov, ktoré je možné rozbiť. Hra tak na rozdiel od Lego Worlds nie je kompletne vymodelovaná z lego kociek. Mesto je rozmanité, nájdete tu hory, mosty ako Golden Gate Bridge či ďalšie známe reálne objekty a budovy. Nechýba dokonca ani vidiek. V hre je zabudovaných množstvo známych scén, napr. z filmu Starsky & Hutch, Matrix či Shawshank Redempetion. Práve tieto scény, a to napriek tomu, že ste ich už videli snáď 10-krát, vás vždy rozosmejú. Pripomínam, že hra vyšla prvýkrát pred štyrmi rokmi na konzolu Nintendo Wii U.

 

Ako každá Lego hra aj tu si budete musieť postupne odomykať nové schopnosti a postavy. Na rozdiel od predchádzajúcich hier sa tu fyzicky nemenia postavy ale len akési pracovné obleky. Po čase tento systém príde otravný.

 

Naprieč mapou nájdete množstvo mestských atrakcií (super-stavby), ktoré je niekedy vhodné postaviť za špecifické kocky (ťažko sa zháňajú a zbierajú). Niekedy zase "super-stavby" vyžaduje samotná misia. Autori našťastie domysleli tento detail a dostatok kociek nájdete vždy počas misie, bez toho by ste ju totiž nedokončili (napr. stavba žeriavu). Okrem toho tu nájdete heliport pre vrtuľníky či UFO, policajné stanice, stanoviská, kde je možné nechať si privolať cestné vozidlá, železničné stanice a iné (spolu vyše 60 „super-stavieb“). V hre začínate ako policajt, avšak pred koncom hry si dokonca odskočíte na Mesiac!

letíme...

 

Hlavne posledné vesmírne misie sú veľmi zábavné, tie ešte dotvára výborná sprievodná hudba. V hre je aj vedľajšia dejová love story, tá ale nie je dôležitá, no dotvára už aj tak výbornú hru. V hre sa stretneme s požiarnikom, farmárom, astronautom, zlodejom ale dokonca aj s baníkom. Páči sa mi, že jednotlivé postavy majú špecifické schopnosti a zbrane. Tieto postavy sa postupne odomykajú v priebehu hry.

 

A teraz malý hint (návod). Poslednou postavou je Rex Fury, ktorý dokáže otvárať špecifické boxy (skrinky), toho nájdete po prejdení hry v zozname všetkých LEGO postáv. Na to aby ste ho mohli aj používať, je nutné ho vymeniť so zlodejom. Systém prepínania postav je teda odlišný ako v predchádzajúcich Lego hrách -  v minulosti vám totiž hra načítala všetky Lego postavy potrebné pre daný level (v prípade voľnej hry = freeplay módu).

V hre, rovnako ako v starších dieloch, je možné misie opakovať a zbierať rôzne špeciálne kocky.

humorných scén nie je málo...

Výborné prepracované sú aj interiéry budov jednotlivých misií ako aj samotná policajná stanica.   

Záver

Celú hru prejdete za približne 16 – 18 hodín, k tomu by som pripočítal hodiny a hodiny hrania aby ste ukončili free play, čo je vlastne opakovanie misií a odomykanie super-kociek. Lego City Undercover je najlepšia LEGO hra aká kedy vyšla na PC. Hra najviac trpí na občasné pády, aj keď sa od vydania dočkala viacerých aktualizácií, to je zároveň najväčším tŕňom samotnej hry, ak nie jediným. Ak chcete hrať v domácnosti klasický spliscreen, „tak nie je o čom“, hru si určite zakúpte, bez problémov pri nej strávite aj niekoľko večerov, hlavne ak chcete mať hru hotovú na 100%. Na hre sa mi páči, že obaja hráči sa môžu po meste pohybovať kompletne nezávisle, s výnimkou misií.

 

Plusy

Mínusy

Grafika

Dlhý loading pri štarte hry

Výborná sprievodná hudba

Občasné pády hry

Humorné dialógy

 


Otvorený Lego World
 
 

Dejová línia

 

Pridať nový komentár
TOPlist