Kuhler H2O 920 - kompaktný vodník Antec

Výrobca preslávený najmä "péčkovou" radou skriniek a kvalitnými výkonnými napájacími zdrojmi zabŕdol aj do vodného chladenia. Presnejšie - kompaktného, bezúdržbového a vraj aj výkonného.


Antec Kuhler H2O 920 - Balenie, Špecifikácie

Kompaktné sety vodného chladenia sú dnes "in" a často sa objavujú v ponuke výrobcov, pre ktorých bola doteraz oblasť chladenia pomerne okrajovou záležitosťou (ak nie španielskou dedinou). Mnohí ste si iste všimli, že sety sa podobajú ako vajce vajcu, pričom dôvod je prostý - zväčša pochádzajú od toho istého OEM výrobcu - Asetek (novinka: Asetek si patentoval vodné chladenie, žaluje CoolIT).

Výrobcovia sú takýmto doplnením portfólia schopní  ponúknuť konkurencie schopné a komplexné riešenie pod jednou strechou (skrinka, zdroj, chladenie). Nákup od tretej strany má svoje výhody aj nevýhody. Na jednej strane výrobcom odpadajú náklady na výskum/vývoj, na strane druhej nemajú pod kontrolou výrobu (kvalita, inovácie, atď). Ku známejším výrobcom, ktorí predávajú produkty Asetek pod vlastnou značkou, patrí napríklad Corsair, ThermalTake, Zalman, AMD alebo Antec.

Práve Antec má v ponuke dva vodnícke sety s označením Kuhler H2O 620 a Kuhler H2O 920. Šesťstovka je lacnejšia alternatíva (~60EUR) s kompaktnejším radiátorom a len jedným 120mm ventilátorom. My si dnes priblížime druhý menovaný, výkonnejší model 920.

 

Balenie

Na škatuli odetej do tradičných farieb výrobcu pútajú pozornosť krikľavé slogany hlásajúce rýchlu inštaláciu, bezúdržbový chod a automatickú PWM reguláciu otáčok ventilátorov.

 

Príslušenstvo

Súčasťou balenia sú dva 120mm ventilátory (max. 2400RPM), inštalačný manuál, CD s ovládacím softvérom a montážne kity pre príslušné platformy Intel/AMD.

 

Špecifikácie

Pri špecifikáciách stojí za zmienku jeden podstatný fakt. V najnovšej revízii chladiča vypadla podpora LGA775 a naopak pribudla moderná pätica 2011. Našťastie sme mali k dispozícii aj starší montážny kit pre LGA775, keďže presne takýto procesor je súčasťou našej testovacej zostavy.

Antec Kuhler H2O 920
Kompatibilita
Intel: LGA 775/1155/1156/1366/2011
AMD: AM2/AM2+/AM3/ AM3+
Materiál
základňa - meď
Dodávané ventilátory
2x 120mm Antec 700-2400 RPM
Rozmery (radiátor)
49mm (výška)
120mm (šírka)
151mm (hĺbka)
Hmotnosť
700g
Orientačná cena
~97EUR s DPH (priemerná cena, september 2012)
Stránka produktuAntec Kuhler H20 920
Graf ceny produktu Antec Cooler H2O 920 poskytuje server Heureka.sk

 

Komentáre (3)
AmOK
Co na to Asetek, uz podali zalobu magori? :-D http://pc.zoznam.sk/novinka/asetek-si-patentoval-vodne-chladenie-zaluje-coolit
Michal Kiradžiev
Lepšie čítajte článok (úvodné odstavce)... ;-)
AmOK
Fakt som to prehliadol, dik. :)
Pridať nový komentár
TOPlist