Kingston Workflow Station – prenášajte dáta z viacerých kariet naraz

Spolu s SSD diskom KC2500 mi Kingston požičal na test pomerne zaujímavé riešenie pre tých, ktorí neustále potrebujú prenášať svoje videá a fotky do počítača a ideálne z viacerých zdrojov naraz...


Balenie, špecifikácie


Kingston Workflow Station príde zabalená v malej krabici kde nájdete okrem stanice samotnej, jeden dock, ktorý sa pripája do stanice cez USB-C a na výstupe má klasický USB-C a USB konektor.
Bohužiaľ čítačky pre SD/MicroSD karty si treba dokúpiť zvlášť, čo pri cene 120 eur asi príliš nepoteší. Samotný Workflow reader stojí totiž okolo 34 eur.
K stanici je pribalený USB-C kábel (prepojenie s PC) a zdroj. Workflow station teda potrebuje samostatné napájanie z elektrickej siete.

Na prenos dát slúži najrýchlejší štandart USB 3.2.

 

 

Komentáre (3)
Pista

Nemate tam ani jeden obrazok....

Lukáš Lancz

fotky su

JurajR.

Redukcia microSD na SD je fajn, ale nerieši spomínaný problém pri nových formátoch SD kartieť. Nevidel som zatiaľ redukciu, ktorá by mala 9+8 pinov. Aj Kingston dodáva ku microSD React Plus adaptér len na 9PIN, čím sa v redukcii degraduje karta na starší SD formát. Musel by tu byť naozaj hybridný modul s dvoma slotmi, aby to dávalo zmysel, ale s ohľadom na počet slotov Workflow je toto vpohode.

Workflow nedáva zmysel pre bežných ľudí, no pokiaľ ide o profesionálov, tak ako bolo povedané je to nenahraditeľný pomocník pre zvýšenie produktivity. Pri pohľade na cenu som tiež myslel, že sa Kingston zbláznil, ale potom som si uvedomil, že na to nemožno pozerať očami bežného spotrebiteľa. Keď má niekto zrkadlovku alebo kameru za 5 tisíc, pamäťové karty za skoro 100€, toto je úplne vpoho. Je to pracovný nástroj a zvyšuje produktivitu. Super je, že sa dá vyskladať ako človek potrebuje a do terénu sa dá zobrať aj samotný malý modul (napr. ako doplnok k MacBooku Pro). Okom fotografa sa na danú vec pozerám úplne inou optikou ;-) Osobne by som privítal skôr moduly pre iné formáty ako napr. CF a tiež ma prekvapilo, že sa nedá dokúpiť aj USB modul (človek dostane len jeden v balení s čítačkou).

Pridať nový komentár
TOPlist