Kingston SSDNow V300 120GB - vysoký výkon, príjemná cena

Nová generácia cenovo najvýhodnejších SSD diskov rady SSDNow V predstavuje výkonné riešenie pre spotrebiteľov, ktorí sa zameriavajú na cenu a hľadajú spôsoby, ako vylepšiť svoje súčasné stolné počítače alebo notebooky.


Kingston SSDNow V300 120GB - Úvod

Výmena klasického pevného disku za SSD je vo väčšine prípadoch najvodnejším riešením ako zlepšiť používateľský zážitok na stolnom počítači alebo notebooku. Aj keď ceny SSD značne klesli voči minulému roku, cena za GB priestoru je v porovnaní s klasickým pevným diskom stále výrazne vyššia. Nejeden používateľ uvažujúci o kúpe SSD preto musí voliť medzi minimálnou komfortnou kapacitou a cenou. Na základe tohto kritéria väčšina používateľov volí 120 / 128GB model strednej triedy.

Pre týchto používateľov má Kingston v ponuke cenovo najvýhodnejšie SSD disky rady SSDNow V, ktoré nedávno rozšírila nová generácia V300. Nový disk SSDNow V300 je 10x rýchlejší ako tradičný pevný disk s rýchlosťou 7.200 RPM. Je vybavený radičom SandForce SF-2281 upraveným pre spoločnosť Kingston a optimalizovaný pre špičkové 19 nm NAND flash čipy Toshiba tak, aby disk dosahoval rýchlosť sekvenčného čítania a zápisu dát až 450 MB/s. Disk SSDNow V300 je vyrobený z najkvalitnejších komponentov v danej kategórii a ponúka súčasne kvalitu a výkon za dostupnú cenu pre tých, ktorí chcú vyskúšať SSD prvýkrát, alebo pre všetkých, ktorí chcú vylepšiť svoje súčasné počítače. Cena za recenzovaný 120GB model patrí medzi najvýhodnejšie, ostáva už iba preveriť výkon.

 

Komentáre (9)
elementar
horuci kandidat
subi
Zdravím, chcem kupiť nejake SSD a rozmýšlal som aj o tomto. Ale mám na doske slot mSATA a neviem či nieje lepšie tam dať mSATA SSD.Nevie niekto poradiť? Alebo nemáte možnost spraviť recenziu na nejake u nas predávané 120gb mSATA SSD? Žiadnu som nenašiel. Díky za odpoveď.
BurnerTom
Intel® Solid-State Drive 525 Series http://pc.zoznam.sk/novinka/intel-predstavuje-msata-ssd-525-series sa predava od vcera, 120GB verzia sa da zohnat uz od 130€. Recenzia snad aj bude, testovacie vzorky ale este nie su dostupne, samozrejme az na AnandTech, kde testovali 240GB verziu. Ja sa pokusim zohnat 120GB, ktora by mohla byt zaujimavejsia.
subi
Ďakujem, tá 525-ka vypadá zajímavo a teším sa na prípadnú recenziu :).
igorg
Kupil som si aj ja uvádzany disk, lebo predtým mi system štartoval z WD 1,5tb 72000 ot. disku tak 2 a pol minuty. Namontorval som kingston 120 V300ku a nainštaloval system W7. Niekedy sa mi zdá, že disk spomali napr keď spracovávam fotky na Zoneri. Na disku mam volných cca 85 GB. Win štartuje rýchlo. Prosím, môžete mi bližšie osvetliť nižšie uvedenú vetu: "Pre zachovanie maximálneho výkonu je preto viac ako vhodné nastaviť dodatočný overprovisioning napr. naformátovaním SSD na nižšiu ako maximálnu kapacitu. Aj z tohto dôvodu odporúčam vyhnúť sa 60GB variante, ktorej kapacita nebude dostatočná pre systémový disk". V uvedených veciach sa moc nevyzám. Ďakujem za vysvetlenie Igor
BurnerTom
Este raz si treba pozriet grafy v kapitole Test stability výkonu. Pod grafom pisem: V prípade že je kapacita disku úplne zaplnená sa výkon SSD degraduje na 600 - 700 IOPS, čo je voči konkurencii 7 až 10 násobne nižšia hodnota. Pre zachovanie maximálneho výkonu je preto viac ako vhodné nastaviť dodatočný overprovisioning napr. naformátovaním SSD na nižšiu ako maximálnu kapacitu. Ak mate na 120GB (111,79 GiB) disku iba jednu particiu, zmensite ju napr. na 100 GiB a zvysne miesto nechajte nealokovane.
igorg
Ďakujem za odpoveď. Ano mám ten ssd disk, ktorý je hodnotený. Prosím ešte radu, dá sa to urobiť aj v nejakom programe, alebo musím preformatovať disk a nanovo nainštalovať systém? Mám to urobiť tak, že z disku urobím 100GiB a zvyšok 11,79 GiB nechám ako neobsadené a nepoužité? Prepáčte mi možno pre Vás naivné a nefundované otázky, moc týmto veciam nerozumiem. Diky
BurnerTom
Ak pouzivate Win Vista alebo novsi, tak kliknite pravym na Computer, Manage, Disk Management, pravym kliknite na poslednu particiu na SSD a z menu vyberte Shrink Volume... - tam zadajte spominanych 11,79 GiB alebo lubovolnu kapacitu o ktoru chcete zmensit particiu. Viac info napr. tu: http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/gg309169.aspx
igorg
Ďakujem pekne za radu, system mam v češtine, ja moc ang. neviem ale dam si to preložiť v chrome a nejak sa z toho vysomárim. Keď to vytvorim tak to ponechať bez nafotmatovania alebo to naformátovať a nepoužívať? Dik Igor
Pridať nový komentár
TOPlist