Kingston HyperX Savage 240GB - nástupca SSD HyperX 3K

Veľmi úspešný HyperX 3K SSD bol kľúčovou súčasťou ponuky SSD Kingston od roku 2012. S príchodom SSD Savage Kingston ponúka ešte vyšší výkon a kapacitu aby uspokojil aj tých najnáročnejších spotrebiteľov, nadšencov a hráčov.


Kingston HyperX Savage


HyperX 3K SSD Upgrade Bundle Kit

V apríli 2012 uvedený Kingston HyperX 3K SSD predstavoval akýsi refresh pôvodného HyperX SSD vybaveného populárnym radičom SandForce SF-2281 a 25nm synchrónnymi Intel MLC NAND flash. Úlohou novšieho modelu vybaveného identickým radičom avšak MLC NAND flash Intel s nižším garantovaným počtom cyklov zápisu a mazania (3k P/E cyklov vs. 5k P/E cyklov) bolo podávať identický výkon ako svoj predchodca avšak pri nižšej cene, čo sa mu v podstate aj podarilo.


V300 480GB Desktop/Notebook Bundle

V závere toho istého roka Kingston uviedla ďalšiu generáciu SSDNow V Series nazvanú V300, ktorá stavala na radiči SF-2281 a 19nm MLC NAND flash Toshiba s Toggle-Mode 2.0 rozhraním. Vďaka tejto kombinácii a skvelému pomeru ceny a výkonu si SSDNow V300 odniesol aj z našej recenzie patričné ocenenie a medzi používateľmi bol preto právom veľmi populárny. Začiatkom roka 2014 sa však prevalilo, že Kingston v sérii SSDNow V300 bez akéhokoľvek upozornenia nahradila výkonné flash Toshiba konkurenčnými 20nm MLC NAND flash Micron s asynchrónnym ONFi rozhraním z "dôvodu dosiahnutia rovnováhy ceny a výkonu", čoho dôsledkom bol, za istých okolností, výrazne pomalší SSD a mnoho nasrdených zákazníkov, ktorí sa právom cítili oklamaní.


KC300 480G Upgrade Bundle Kit

Začiatkom nasledujúceho roka obdobne aktualizovala Kingston aj ponuku biznis SSD sériou SSDNow KC300, ktorá, rovnako ako SSDNow V300, stavala na radiči SF-2281 v kombinácii s 19nm MLC NAND flash Toshiba. Biznis séria SSD KC300 sa od V300 odlišovala jemne vyšším výkonom a hlavne rozsiahlejšími možnosťami monitorovania prevádzky a životnosti SSD ako aj pokročilou ochranou integrity dát. V našej recenzii sme však uprednostnili konkurenčný model Intel SSD 530 Series, ktorý za mierne vyššiu cenu ponúkal vyšší výkon a päťročnú záruku.


HyperX FURY SSD 240G

Po viac ako ročnom mlčaní uviedla na veľtrhu Computex HyperX divízia spoločnosti Kingston viacero produktov, medzi ktorými sa objavili aj 120GB a 240GB FURY SSD určené menej náročným hráčom. Tieto SSD vybavené radičom SF-2281 a 19nm MLC NAND flash Toshiba v podstate predstavovali náhradu za pôvodné SSDNow V300, ktorých výkon bol degradovaný spomínanou výmenou pamätí.


V310 Desktop/Notebook Bundle

V druhej polovici roka 2014 mala Kingston potrebu dorovnať konkurenčnú ponuku, a preto uviedla takmer 1TB SSD, no nakoľko bol tento SSD vybavený mizerným radičom Phison 3108 v kombinácii s 20nm MLC NAND flash Micron, jeho recenziou sme sa vôbec nezapodievali.


HyperX Predator PCIe 480G w/HHHL Long Adapter

Ďalšie prekvapenie nám nachystala HyperX divízia spoločnosti Kingston hneď začiatkom aktuálneho roka, keď na veľtrhu CES predstavila a koncom marca začala aj reálne dodávať vysoko výkonný HyperX Predator PCIe Gen 2.0 x 4 SSD vybavený radičom Marvell 88SS9293 v kombinácii s Toshiba A19nm MLC NAND flash, ktorý je pravdepodobne najvýkonnejším komerčným SSD súčasnosti.


KC310 960G Upgrade Bundle Kit

V apríli rozšírila Kingston svoju ponuku biznis SSD o 960GB model KC310 vybavený štvorjadrovým osem kanálovým radičom Phison S10 a Toshiba A19nm MLC NAND flash.

O pár dní neskôr uviedla HyperX divízia spoločnosti Kingston novú sériu SATA SSD nazvanú Savage postavenú na rovnakej platforme. Úlohou týchto SSD je nahradiť HyperX 3K SSD a ponúknuť ešte vyšší výkon a kapacitu a teda uspokojiť aj tých najnáročnejších spotrebiteľov, nadšencov a hráčov. Obdobné ciele si kládol aj konkurenčný model Corsair Neutron XT vybavený identickým HW, ktorý v našej recenzii neuspel, takže o to viacej budeme zvedaví na počínanie HyperX Savage.

Pridať nový komentár
TOPlist