EN

Kingston HyperX Alloy FPS - na začiatok viac než dobre

Prvá mechanická klávesnica HyperX nesie názov Alloy FPS a ponúka veľmi zaujímavú zmesku vlastností za prijateľnú cenu (~90EUR).


Kingston Alloy FPS - Balenie, Spracovanie

Do produkcie hráčskeho príslušenstva sa s výnimkou výrobcov mikročipov (GPU/CPU) pustila snáď každá firma, ktorá vo svete hardvéru niečo znamená. O tom, že nič nie je nemožné nás presvedčila spoločnosť Creative, ktorá pred časom pustila do predaja mechanickú klávesnicu s prozaickým a hlavne "úderným" názvom Sound BlasterX Vanguard K08. Že si aj vy pri vyslovení čarovného slovíčka SoundBlaster ihneď vybavíte klávesnicu? :-)

Obdobne sa zo silnej značky snaží profitovať Kingston (známy to výrobca RAM modulov, SSDčiek, USB kľúčov, či pamäťových kariet od výmyslu sveta). Treba však uznať, že v tomto prípade ide o podstatne dlhodobejšiu stratégiu, ktorá akosi prirodzene vyústila do vzniku samostatnej divízie. HyperX (niečo na tom iksku na konci bude) zastrešuje prémiové pamäte, SSD, headsety a najnovšie i klávesnice. Ehm, jednu klávesnicu. Zatiaľ.

HyperX portfólio v čase písania recenzie.

Balenie, Príslušenstvo

So spracovaním škatule aj skladbou príslušenstva sa v HyperX vyhrali. Temne štylizovaná grafika dáva vyniknúť kľúčovým prvkom a príslušenstvu ladených do červených odtieňov. Klávesnica si vo vnútri hovie v masívnych penových blokoch, zhora chránená hrubým vreckom, resp. puzdrom na prenášanie, ktorému dominuje obrovitý nápis HyperX. Pod klávesnicou je naskladaná ďalšia porcia príslušenstva - červené vymeniteľné klobúky W,S,A,D,1,2,3,4, čierny plastový keypuller a praktický kábel opletený niťami v rovnakej farebnej schéme.

 

Na škatuli sa Kingston spomína len ako majiteľ ochrannej známky, prím jednoznačne hrá značka HyperX. 

Špecifikácie

Kingston Alloy FPS
Materiál
plast, hliník
Typ spínačov
mechanické CherryMX Red/Blue/Brown
Dĺžka kábla
1,8m (opletený)
Rozmery
441mm (šírka)
129mm (hĺbka)
35mm (výška)
Hmotnosť 1049g
Operačný systém
všetky
Orientačná cena
Kingston HyperX Alloy FPS môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Kingston Alloy FPS

 

Spracovanie, Layout

Alloy FPS je kompaktným typom klávesnice s minimalistickým dizajnom. Samotný rám, ktorý len o pár milimetrov presahuje okraje klávesov, kombinuje dva typy materiálu - hornú stranu pokrýva čierny hliníkový plech priskrutkovaný na plastovú základňu. Celá spodná časť pôsobí dosť "slimkovo" a ani v najhrubšom mieste nepresiahne jeden centimeter.

Rovnako strohý je aj spodok klávesnice s dvoma vyklápacími nožičkami a dvojnásobným počtom tenučkých gumových protišmykových podložiek.

Detail výklopnej nožičky.

Pre zobrazenie ďalších obrázkov prejdite kurzorom myšky na príslušný odkaz.
Kingston HyperX Alloy: - vyklopená nožička | sklopená nožička

Layout je na 100% kompatibilný s normou ANSI, tzn. vrátane celého spodného radu (Ctrl, Alt aj Win klávesy s 1,25 násobkom šírky klávesu), čo je dobrou správou pre užívateľov, ktorí používajú vlastné/alternatívne sady klobúkov tretích strán. Klávesnica je samozrejme dostupná aj v ISO layoute (typický najmä pre Európu) a niekoľkých jazykových lokalizáciách, medzi ktorými ale slovenčina chýba.

 

Sekundárnou funkciou smerových šípok (kombinácia s tlačidlom Fn) je zmena efektu podsvietenia (šípka vľavo/vpravo), resp. regulácia jasu (šípka hore/dolu).

Stavové LEDky nad numerickým blokom opomínajú diódu pre ScrollLock (nie, že by niekomu chýbala) a jej miesto zaujala LEDka indikujúca aktívny Gaming mód, čiže stav, kedy sú deaktivované niektoré klávesové skratky (napr. Alt+Tab, Alt+F4) a tlačidlá Windows. Tvar plastových priezorov pre LED korešponduje s celkovým hranatým dizajnom celej klávesnice.

Kábel sa pripája zo zadnej strany (mini-USB koncovka na strane klávesnice) a v tesnej blízkosti konektora sa nachádza aj USB port určený na pripojenie/nabíjanie telefónu. Pre korektné fungovanie je nutné do počítača zapojiť obe koncovky opačnej strany kábla.  

 

Pridať nový komentár
TOPlist