Kingston HyperX Alloy FPS - na začiatok viac než dobre

, Autor: Michal Kiradžiev

Prvá mechanická klávesnica HyperX nesie názov Alloy FPS a ponúka veľmi zaujímavú zmesku vlastností za prijateľnú cenu (~90EUR).

Kingston Alloy FPS - Balenie, Spracovanie

Do produkcie hráčskeho príslušenstva sa s výnimkou výrobcov mikročipov (GPU/CPU) pustila snáď každá firma, ktorá vo svete hardvéru niečo znamená. O tom, že nič nie je nemožné nás presvedčila spoločnosť Creative, ktorá pred časom pustila do predaja mechanickú klávesnicu s prozaickým a hlavne "úderným" názvom Sound BlasterX Vanguard K08. Že si aj vy pri vyslovení čarovného slovíčka SoundBlaster ihneď vybavíte klávesnicu? :-)

Obdobne sa zo silnej značky snaží profitovať Kingston (známy to výrobca RAM modulov, SSDčiek, USB kľúčov, či pamäťových kariet od výmyslu sveta). Treba však uznať, že v tomto prípade ide o podstatne dlhodobejšiu stratégiu, ktorá akosi prirodzene vyústila do vzniku samostatnej divízie. HyperX (niečo na tom iksku na konci bude) zastrešuje prémiové pamäte, SSD, headsety a najnovšie i klávesnice. Ehm, jednu klávesnicu. Zatiaľ.

HyperX portfólio v čase písania recenzie.

Balenie, Príslušenstvo

So spracovaním škatule aj skladbou príslušenstva sa v HyperX vyhrali. Temne štylizovaná grafika dáva vyniknúť kľúčovým prvkom a príslušenstvu ladených do červených odtieňov. Klávesnica si vo vnútri hovie v masívnych penových blokoch, zhora chránená hrubým vreckom, resp. puzdrom na prenášanie, ktorému dominuje obrovitý nápis HyperX. Pod klávesnicou je naskladaná ďalšia porcia príslušenstva - červené vymeniteľné klobúky W,S,A,D,1,2,3,4, čierny plastový keypuller a praktický kábel opletený niťami v rovnakej farebnej schéme.

 

Na škatuli sa Kingston spomína len ako majiteľ ochrannej známky, prím jednoznačne hrá značka HyperX. 

Špecifikácie

Kingston Alloy FPS
Materiál
plast, hliník
Typ spínačov
mechanické CherryMX Red/Blue/Brown
Dĺžka kábla
1,8m (opletený)
Rozmery
441mm (šírka)
129mm (hĺbka)
35mm (výška)
Hmotnosť 1049g
Operačný systém
všetky
Orientačná cena
Kingston HyperX Alloy FPS môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Kingston Alloy FPS

 

Spracovanie, Layout

Alloy FPS je kompaktným typom klávesnice s minimalistickým dizajnom. Samotný rám, ktorý len o pár milimetrov presahuje okraje klávesov, kombinuje dva typy materiálu - hornú stranu pokrýva čierny hliníkový plech priskrutkovaný na plastovú základňu. Celá spodná časť pôsobí dosť "slimkovo" a ani v najhrubšom mieste nepresiahne jeden centimeter.

Rovnako strohý je aj spodok klávesnice s dvoma vyklápacími nožičkami a dvojnásobným počtom tenučkých gumových protišmykových podložiek.

Detail výklopnej nožičky.

Pre zobrazenie ďalších obrázkov prejdite kurzorom myšky na príslušný odkaz.
Kingston HyperX Alloy: - vyklopená nožička | sklopená nožička

Layout je na 100% kompatibilný s normou ANSI, tzn. vrátane celého spodného radu (Ctrl, Alt aj Win klávesy s 1,25 násobkom šírky klávesu), čo je dobrou správou pre užívateľov, ktorí používajú vlastné/alternatívne sady klobúkov tretích strán. Klávesnica je samozrejme dostupná aj v ISO layoute (typický najmä pre Európu) a niekoľkých jazykových lokalizáciách, medzi ktorými ale slovenčina chýba.

 

Sekundárnou funkciou smerových šípok (kombinácia s tlačidlom Fn) je zmena efektu podsvietenia (šípka vľavo/vpravo), resp. regulácia jasu (šípka hore/dolu).

Stavové LEDky nad numerickým blokom opomínajú diódu pre ScrollLock (nie, že by niekomu chýbala) a jej miesto zaujala LEDka indikujúca aktívny Gaming mód, čiže stav, kedy sú deaktivované niektoré klávesové skratky (napr. Alt+Tab, Alt+F4) a tlačidlá Windows. Tvar plastových priezorov pre LED korešponduje s celkovým hranatým dizajnom celej klávesnice.

Kábel sa pripája zo zadnej strany (mini-USB koncovka na strane klávesnice) a v tesnej blízkosti konektora sa nachádza aj USB port určený na pripojenie/nabíjanie telefónu. Pre korektné fungovanie je nutné do počítača zapojiť obe koncovky opačnej strany kábla.  

 

Kľúčové slová
Alloy FPS recenzia, Alloy FPS review, cena/výkon, Kingston, Kingston HyperX Alloy FPX, mechanická klávesnica, progaming
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

Posledné komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý so svojou reakciou...
TOPlist