Kingston DataTraveler 400 & DataTraveler HyperX - 2x8GB v teste

Do portfólia USB flashdiskov DataTraveler od spoločnosti Kingston boli nedávno zaradené viaceré zaujímavé produkty. V tomto teste sa pozrieme na tie najrýchlejšie, konkrétne DataTraveler 400 a DataTraveler HyperX. Druhý menovaný má ambície zosadiť z pomysleného trónu aj kráľa medzi USB flashdiskami - Corsair Flash Voyager GT. Podarilo sa mu to? - dozviete sa dnešnom teste...


Kingston DataTraveler 400 8GB (DT400/8GB)

Úvod

Spoločnosť Kingston Technology Company, Inc. je najväčším nezávislým výrobcom pamäťových produktov na svete. Spoločnosť Kingston Technology navrhuje, vyrába a distribuuje pamäťové produkty pre stolné a prenosné počítače, servery a tlačiarne, ako aj produkty s pamäťou Flash pre zariadenia PDA, mobilné telefóny, digitálne fotoaparáty a iné zariadenia spotrebnej elektroniky (CE). Disky DataTraveler od spoločnosti Kingston Technology ponúkajú vynikajúcu kombináciu obrovskej kapacity, veľkých prenosových rýchlostí a veľkej flexibility, a to všetko na dosah. Rada DataTraveler zahŕňa výrobky od malých, zábavných produktov s nahranými hrami, cez produkty so vstavanou čítačkou kariet, až po disky, ktoré podporujú ochranu heslom a majú vylepšené zabezpečenie - hardvérové šifrovanie AES. Na všetky disky DataTraveler poskytuje Kingston Technology päťročnú záruku. V dnešnom teste sa ocitli dvaja zástupcovia rady DataTraveler, určenej pre použitie doma, v práci, v škole popr. pre malé podniky.

Kingston DataTraveler 400 8GB (DT400/8GB)

Kingston DataTraveler 400 je podľa všetkého inovovaný nástupca USB flashdiskov rady Kingston DataTraveler II Plus Migo. Z portfólia USB flashdiskov určených pre domácich používateľov totižto kompletne vypadla rada DataTraveler II. Medzi hlavné funkcie testovaného USB Flashdisku patrí:

  • prenosová rýchlosť 20MB/s čítanie a 10MB/s zápis
  • MigoSync synchronizačný softvér
  • ochrana heslom
  • podpora Windows Readyboost
  • kapacita až do 16GB

USB Flashdisk je balený rovnako ako všetky USB Flashdisky DataTraveler, čiže v priesvitnom plastovom obale, s uškom na zavesenie na vrchnej strane. Na obrázku je USB Flashdisk vybalený a položený na pribalenom manuáli, ktorý informuje o už spomínaných hlavných vlastnostiach USB Flashdisku.

Zadná strana manuálu poskytuje podrobnejšie informácie o synchronizačnom softvéri MigoSync, ktoré je možné vzhliadnuť aj na stránke výrobcu v krátkom Deme. Manuál je poskladaný tak, že medzi prednou a zadnou stranou je vytvorený priestor, kde sa nachádza malé pútko na USB Flashdisk, ktorý je potom možné pripnúť napr. ku kľúčom atď.

Komentáre (1)
wiko
Pekne spravená recenzia!
Pridať nový komentár
TOPlist