EN

Karta Killer Xeno Pro - preview

V posledných rokoch si môžeme všimnúť zaujímavý fenomén. Na trhu sa objavujú nové spoločnosti, ktoré vyrábajú hardvér výhradne pre hráčov. Herný trh je obrovský, hráči sú jedna z hlavných záujmových skupín výrobcov PC hardvéru, kvalitný a výkonný hardvér je požiadavkou každého hráča.S rozvojom podpory hrania viacerých hráčov a online hrania chce samozrejme každý mať výhodu nad ostatnými, kto by nechcel poraziť známych a priateľov? Ak aj vám znepríjemňuje hranie vysoká odozva, ktorá znemožňuje plynulosť hry, tak čítajte ďalej. V dobe keď sú už výkonné komponenty dostupné každému, dokážu práve tieto špecializované zariadenia rozhodnúť o víťazstve (alebo prehre ...).Presne medzi takéto zariadenia patrí aj sieťová karta Killer™ Xeno™ Pro od spoločnosti Bigfoot Networks. Spoločnosť Bigfoot Networks pôsobí na trhu herných sieťových kariet už nejaký ten piatok, sú jedinou spoločnosťou, ktorá vyrába „herné sieťové karty“ a Killer™ Xeno™ Pro je už tretia verzia ich karty. Karta však nie je len obyčajný NIC (network interface controller) ale NPU (network processing unit), čo znamená že by mala reálne zvyšovať výkon, dáta prijaté a odosielané sieťou spracováva samotná karta, ktorá obchádza procesor a teda podľa výrobcu odľahčí procesor a zníži odozvu.

Poďme sa na kartu pozrieť bližšie. Karta má na NIC pomerne nezvyčajné konektory. Nájdeme tu USB port, 3.5mm audio konektory - Line in a Audio Out, ktoré majú slúžiť pre VoIP. Samozrejme tu nájdeme aj konektor RJ-45. Hlavným čipom (NPU) na karte je procesor o frekvencií 400 MHz na báze PowerPC. Karta je osadená 128mb pamäte DDR PC2100 266mhz. Ďalej na nej nájdeme vlastnú flash pamäť, ktorá obsahuje vlastný operačný systém karty na báze Linuxu. V podstate sa jedná o plne funkčné PC na jednej prídavnej karte. Karta je oproti predchodcom postavená pre rozhranie PCI Express x1 čo umožňuje flexibilnejšiu konfiguráciu slotov ako pri predchodcoch (kartu je možné osadiť aj do voľného PCI Express x4, x8 a x16 slotu).


Pod písmenom "K" sa nachádza srdce sieťovej karty- 400 Mhz Procesor


Netradičná sada konektorov pre sieťovú kartu? (zľava- Line Out, Line In, USB a samozrejme RJ-45)


Ak vezmeme do úvahy fakt, že karta je prakticky plne funkčné a samostatné PC na karte, tak sa nám zdá až neuveriteľne kompaktná. Medzi jej ďalšie zaujímavé funkcie určite patrí aj plnohodnotný hardvérový Firewall. V spojení s kvalitným softvérom, ktorý nám umožňuje kontrolovať prietok dát a určovať prioritu našim programom počas hrania, máme od tohto hardvérového skvostu v oblasti sieťových kariet veľké očakávania a pripravujeme jeho podrobnú recenziu. Momentálne však čakáme na nový firmvér a ovládače, ktoré by mali odomknúť všetky možnosti karty a pomôct jej tak dosiahnuť plný výkon.


Ako obstojí karta v našom teste? Nechajte sa prekvapiť...
Komentáre (5)
FF6
som zvedavy na cenu :D
sajbama
Cena je 93 eur za full retail @ tichepc.sk My testujeme Bulk verziu. U nas je zatial karta dostupna iba pod znackov Golden Arrow (v zahranici aj EVGA a Visiontek)
pif666
Pani, ak ju idete testovat mozete ju porovnat s onboard sietovkami (realtek) a potom s niecim normalnym - napr INTEL PRO/1000 CT Desktop Adapter ( http://www.alza.sk/sitova-karta-intel-pro-1000-ct-desktop-adapter-d110188.htm ) ? Je asi jasne, ze xeno dopadne lepsie ako onboard lowend, ale zaujima ma viac ten intel ktory predsa len stoji 1/3 ceny xena.
Archon
no na to že to je uz skoro 1-2 roky i keď to začalo len na PCI . a inak čo je s tou Optimus Maximus Klavesnicou o ktorej ste tu spravili reklamu ale nikde recenzia ?! Ako na Killer NIC stranke su tie konektory logicky vysvetlene , a mam pocit že recenzenti na tejto stranke pomali ani nevideli multy player .
sajbama
To, ze karta uz bola na trhu uz niaky ten cas a to, ze mala predchodcov som spomenul v clanku, nikto netvrdi, ze je to absolutna novinka. Multiplayer sme videli no toto je preview a niesu v nom este udaje s realnym vykonom, vyrobca pracuje na novsich ovladacoch na ktore musime pockat.V metodike testovania je zahrnuty aj vseobecny vykon karty ale aj vykon v mp, a to v niekolkych hrach, kedze sa jedna o hernu kartu aj tento aspekt bude otestovany.
Pridať nový komentár
TOPlist