K810 a K360 – dve bezdrôtové klávesnice od Logitech v teste

 
Zradila vás doterajšia káblová klávesnica a rozhodli ste sa, že prejdete na bezdrôtovú náhradu? Alebo jednoducho chcete niečo novšie na čom by sa vám dobre písalo bez toho aby vás obmedzoval kábel? Potom môžete siahnuť po jednej z dvojice dnes testovaných klávesníc. Jedna ponúka kompaktné rozmery a podsvietenie, druhá zas numerický blok, multimediálne klávesy a príjemnejšiu cenu.


Rozbaľujeme a predstavujeme klávesnice

Logitech Wireless Keyboard K360

Bezdrôtová klávesnica K360, celým menom Wireless Keyboard K360, je na trhu už pomerne dlho no za túto dobu si v nej našlo záľubu mnoho spokojných zákazníkov a klávesnica sa stále predáva. Pri jej cene približne 32€ nejde o najdrahšiu bezdrôtovú klávesnicu, ktorá navyše poskytne viac ako len absenciu kábla.
 
K zákazníkovi klávesnica dorazí v pestrej krabici, ktorá hneď na prednej strane upozorňuje na slovenské klávesy, ktorých je 105 a na prítomnosť Logitech Unifying prijímača. V balení nachádzame klávesnicu, Unifying prijímač, manuál a informácie o záruke.
 
 
Nasledujúca tabuľka prehľadne zobrazí špecifikácie klávesnice. Neviem, či k ním treba niečo dodať, vyzdvihol by som snáď len 3-ročnú záruku.
Logitech Wireless Keyboard K360
Rozmery
380x155x13,6-19,3mm
Hmotnosť
575g
Klávesy
105 so slovenským rozložením
Pripojenie
cez Logitech Unifying prijímač
Batérie
2x AA v balení, výdrž asi 36 mesiacov
Kompatibilita
Windows® XP, Windows Vista®, Windows® 7, Windows 8, Windows 10
Cena
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

 

Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810

Druhou klávesnicou od Logitech, ktorá sa nám dostala do redakcie je model Bluetooth Illuminated Keyboard K810. Ide o klávesnicu z iného súdka a to už len kvôli cene nakoľko táto klávesnica vôbec nie je lacná a v slovenských obchodoch sa predáva s cenou okolo 80€.
 
Maličká klávesnica má maličké balenie, ktoré okrem klávesnice ukrýva dvojicu príručiek. V mojom prípade klávesnica dorazila bez USB kábla pre dobitie batérie, avšak nemajte obavy. K810, ktorú si bežne kúpite v obchode bude mať tento kábel pribalený.
 
 
Aj tejto klávesnici poskytuje Logitech 3 roky záruky. Klávesnicu je možné používať nielen s operačným systémom Windows, ale aj so zariadeniami s iOS či Android, ktoré majú Bluetooth.
Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810
Rozmery
190x128x7,85-11,3mm
Hmotnosť
338g
Klávesy
80 kláves s bielym podsvietením
Pripojenie
Bluetooth 3.0
Batérie
vstavaná batéria s výdržou asi 14 dní pri zapnutom podsvietení alebo 12 mesiacov pri vypnutom podsvietení
Kompatibilita
Windows® 7, Windows 8, Windows 10, Windows RT
iPhone® alebo iPad®, iPad 2, iPad (3. a 4, generácia), iPad mini® s iOS® 4.0 alebo novším
Android® 3.0 alebo novší
Cena
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

 

 
Komentáre (1)
roxor
Mám doma bezdrôtovú myš a klávesnicu Logitech pripojenú cez ich unifying receiver, akonáhle pripojím do USB 3.0 portu prenosný disk, začne vzájomné rušenie, klávesnica reaguje s cca 5-10 sek. oneskorením alebo nereaguje vôbec, myš funguje normálne. Pomáha len "ukrytie" disku za skrinku, alebo väčšie vzdialenie klávesnice od PC.
Pridať nový komentár
TOPlist