Je suis Paris alebo strojená solidarita na Internete

, Autor: Anonymný používateľ
 
Najmenej 120 mŕtvych pri samovražedných teroristických útokoch vo Francúzsku. Nepochybne veľká tragédia. Ale tiež dobrá príležitosť ukázať všetkým akí sme úžasne solidárni, nie?

<--break- />

Ak si ľudský tvor zmeň si profilovku!

 
Správa o teroristických útokoch z piatka 13. novembra obletela celý svet a ten kto ju nezachytil musel posledné 3 dni žiť asi v jaskyni. Z útokov sú obvinení teroristi organizácie Islamský štát, ktorí v hlavnom meste Francúzska zabili najmenej 129 ľudí a zranili viac ako 300 ďalších ľudí. Prečo sa to stalo, kto za to môže a aké to bude mať dôsledky nechajme na iné stránky venujúce sa politike.
 
Mne vŕtajú hlavou už niekoľko dní reakcie ľudí na Internete. Facebook, čo by veľký ľudomil a zberateľ našich dát poskytol svojim používateľom takmer okamžite skvelý spôsob, akým vyjadriť solidaritu obetiam vo Francúzsku. Podobne ako pri dúhovom pochode za práva homosexuálov, aj tentokrát môže viac ako miliarda používateľov vyjadriť svoj postoj zmenou profilovej fotky, ktorá má pozadie francúzskej trikolóry.
 
 
Po tejto možnosti samozrejme chňaplo množstvo ľudí. Nechápte ma zle, aj mňa sa dotklo to čo sa stalo v Paríži. Celú záležitosť okolo profiloviek na Facebooku však vnímam trochu ako propagáciu tejto siete a strojenú solidaritu používateľov. 
 
Ono vyjadrovať solidaritu je pekná vec. Ukazujeme tým, že sme schopní citov, že držíme spolu ako ľudia. Neprekvapilo by ma však, keby veľká časť z ľudí, ktorí si profilovú fotku zmenili ani netušila čo sa tam stalo, kto útočil a prečo. Ľudia si menia fotky? Dobre, zmením si aj ja, budem cool, budem trendy, budem in. A všetkým mojím priateľom na Facebooku ukážem ako ma zaujíma dianie okolo seba a aký som solidárny.
 
Taktiež sa mi páčia reakcie ľudí so zmenenou profilovou fotkou na Internete, do ktorých „rýpnu“ iní používatelia. Dotknutí solidárni ľudia vtedy vyťahujú zbrane takého kalibru, že vytvárajú dojem, akoby oni boli lepšími ľuďmi ako tí, čo si fotky nezmenili. Pri takýchto komentároch sa môžem len pousmiať.
 
Kľúčové slová
Facebook, úvaha
Po kliknutí na vybrané kľúčové slovo sa vám automaticky zobrazia všetky súvisiace články na pc.sk

Pridať komentár

TOPlist