Jarná pc.sk / pretaktovanie.sk LAN párty 2011

, Autor: redakcia

LAN párty pc.sk a pretaktovanie.sk sa minulý víkend, už po štvrtý krát konala v dedinke Tesáre blízko Topoľčian. Fotoreportáž z nej vám prinášame na nasledujúcich stránkach.

 

Lan Párty

 

Ak sa vám zdá, že ste u nás boli na LAN párty viac krát ako v upútavke spomenuté štyri razy, máte pravdu. Raz sme mali LAN párty v Továrnikoch a LAN párty prebiehala aj paralelne s Majstrovstvami v Overclockingu ktoré sme usporiadali začiatkom roku 2009. Teraz však späť k poslednej Tesárskej LAN párty. Pre organizátorov začala už pred obedom v piatok 6. mája. Ako vždy, úvod do deja LANky bol v znamení premeny bežnej konfigurácie priestorov kultúrneho domu na miesto pripravené na konanie LAN párty. Tentoraz sa pripravovali, ako ukázalo neskoršie spočítanie účastníkov, priestory pre 42 prepojených počítačov. V histórii našich doterajších LAN párty ide o rekordný počet, blížiaci sa maximálnej kapacite, ktorú dokáže Tesársky kultúrny dom pojať.
 


Úprava priestorov vždy začína rozostavením stolov.



Pripravuje sa LAN sieť. Bago zapája jednu z vetiev siete do switcha.



Tentoraz sme neprideľovali účastníkom statické IP adresy. Koco pomohol s DHCP serverom.



GOODRAM venoval pre každého účastníka LAN tašku s reklamnými predmetmi. Zľava Wizik a Jerry.


 

Ceny do súťaží a tomboly od spoločností Logitech, Goodram a Iterum.



LAN sa pomaly rozbieha.

 

Na žiadnej LAN nesmie chýbať spoločná fotka. Tentoraz na nej úplne všetci nie sú (viď. nasledujúca kapitola), chýba 8 účastníkov.
 


Pre zväčšenie kliknite

 

V čom bola táto LANka iná? Pozerajúc sa späť, vidím tieto povšimnutiahodné odlišnosti.

MS v hokeji
Určite v sústredení vačšiny účastníkov na hokej. Paralelne prebiehajúce zápasy našej reprezentácie sme s napätím sledovali na verejnej projekcii. Usporiadali sme aj tipovaciu súťaž o drobné ceny. Výsledok piatkového duelu SR - ČR uhádli 4 účastníci LAN, zápas s Fínskom netipoval správne už nik.
 


Ťažký moment piatkového zápasu.


Padol gól, prepuklo obrovské nadšenie.


Kinect
Ďalšou odlišnosťou bolo, že väčšina účastníkov si odniesla z LAN párty svalovú horúčku. Tak to vyzerá, keď ITčkari prídu do kontaktu s technológiou Kinect. Do ping-pongového turnaja sa cez Kinect zapojila drvivá väčšina účastníkov. X-Box bežal v podstate stále, celú LAN a stále ktosi čakal, že si pred ním s nadšením zaskáče a pomáva rukami. Postoje "To je taká hlúposť" sa po minúte hry zväčša menili na nadšenie. KInect prešiel testom osadenstva LAN párty s výsledkom jednoznačne odporúčame.
 



Účastníčka LAN
Áno, čítate dobre. Po prvý raz na LAN párty zavítala zástupkyňa nežného pohlavia. Naozaj :)

Už spomenutá rekordná účasť je poslednou odlišnosťou tejto LAN. Takto to vyzerá, keď je plný dom :)
 








 

Sponzori LAN poskytli do súťaží pekné ceny. Veď, najmä v období vrcholiaceho šampionátu v hokeji, nepotešil by vás USB kľúč s nápisom "My sme tu doma!"? Špeciálne za tieto "hokejové" kľúče ďakujeme spoločnosti GOODRAM.
 

 

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
Re: Jarná pc.sk / pretaktovanie.sk LAN párty 2011 l0k2 20. máj 2011 - 1:46
Re: zástupkyňa nežného pohlavia. Semi 19. máj 2011 - 21:04
Re: zástupkyňa nežného pohlavia. fakovnik 16. máj 2011 - 23:30
Re: zástupkyňa nežného pohlavia. Richard_12 15. máj 2011 - 12:34
Re: zástupkyňa nežného pohlavia. fakovnik 15. máj 2011 - 10:29
TOPlist