EN

iPod Shuffle – Majte svoje „best of“ so sebou vždy a všade

Dnes vám predstavím najmenšieho zástupcu prehrávačov od Apple. Poniektorí určite uhádli, že dnešným hlavným aktérom bude veľmi šikovný, a vskutku miniatúrny iPod Shuffle.

Séria Shuffle sa momentálne predáva vo štvrtej generácii. Od prvej generácie prešiel Shuffle nejednou zmenou. Cieľom Applu pri konštrukcii tohto modelu je dosiahnuť čo možno najkompaktnejšie rozmery produktu, pri zachovaní kapacity 2gb, dostatočnej výdrže na jedno nabitie, no to všetko pri zachovaní zvuku „dospelého“ prehrávača. Každoročne sa Applu podarí Shuffle o nejaký ten kúsok zmenšiť, súčasný model je skutočne miniatúrny. Pri tejto úvahe sa priam ponúka otázka, či sa dá prehrávač spraviť ešte menší. To sa uvidí v septembri. Zatiaľ sa však venujme súčasnej štvrtej generácii prehrávača Apple iPod Shuffle 2gb. Prajem príjemné čítanie ...


Technické parametre, Balenie

Technické parametre

Dostupné možnosti    Hudba, audioknihy, podcasty

Výdrž batérie    Prehrávanie zvuku - až 15 hodín

FarbyZahrnuté príslušenstvo    Slúchadlá, kábel USB pre model iPod Shuffle

Kapacita    2 GB

Veľkosť    29 x 31,6 x 8,7 mm (1,14 x 1,24 x 0,34palca) vrátane spony

Hmotnosť    12,5 g (0,44 unce)

Doba nabíjania    Približne 3 hodiny (2 hodiny rýchleho nabíjania na úroveň 80 %)

Navigácia    Ovládacie prvky, na ktoré sa dá kliknúť, s tlačidlom funkcie VoiceOver

Porty    Kábel USB pre model iPod Shuffle

Pripojenie    Kábel USB pre model iPod Shuffle

Podpora pre zvuk

AAC (8 až 320 kb/s), chránené AAC (z predajne iTunes Store), MP3 (8 až 320 kb/s), MP3 VBR, Audible (formáty 2, 3 a 4, Audible Enhanced Audio, AAX a AAX+), Apple Lossless, AIFF a WAV

Balenie

Apple s určitosťou patrí k výrobcom, ktorí si pri svojich výrobkoch potrpia na každý detail. Tak isto ako ich produkty, aj balenia, či príslušenstvo sú prepracované s dôrazom na detail.

Celý prehrávač je zabalený v maličkej krabičke z plnetransparentného plastu. Balenie pôsobí veľmi odolne a pevne, a také aj naozaj je. „Kocka“, v ktorej je Shuffle uložený, je navyše dizajnovo veľmi pekne spracovaná. Nemôžem si pomôcť, ale aj taká maličkosť, ako je balenie, dokáže vzbudiť akúsi dôveru v produkt ešte pred vybalením.

Po odstránení pásky, ktorá drží kocku zlepenú, možno vrchnú časť balenia odložiť nabok. iPod je uchytený na tenučkom plátku z toho istého materiálu pomocou transparentnej lepiacej pásky s trčiacim nelepivým koncom. Za ten stačí potiahnuť, a tým iPod oslobodíte úplne. Po odstránení „poklopu“, ktorý tvoril iPod na kúsku plastu, možno načrieť hlbšie do balenia a vybrať dodávané príslušenstvo, ktoré tvorí synchronizačný kábel, slúchadlá a doslova minidokumentácia.

Dodávané príslušenstvo sa až na synchronizačný kábel nijak nelíši od štandardného Apple príslušenstva. Séria Shuffle neobsahuje DOCK port ako ostatné Apple produkty. Dáta sa synchronizujú pomocou štvorkontaktného Jack konektora. Druhý koniec káblika je samozrejme znormalizovaný do USB koncovky.

Balenie si zaslúži plné hodnotenie vďaka prevedeniu, dôslednosti na detail a spracovanie, ako aj za usadenie komponentov vo vnútri. Transparentnosť balenia taktiež poteší zvedavcov, ktorí chodia radi pokukovať do predajní. :-)

 

Komentáre (14)
M1ch4l
best of s jednym f ale inak suhlasil by som s tym, ze apple products best off (teda najlepsie vypnute)
Broslowski
ano best of je s jednym f . dik za koment
BurnerTom
Neviem ci som cital nepozorne ale ... kolko vydrzi tento prehravac na 1 nabitie?
DeerDance
12h
DeerDance
mam staru generaciu uz niekolko rokov, je to kvalitka... ale asi by som skor kupil popularny sansa clip plus + rockbox firmware, ako novy shuffle Aj ked skor ten shuffle stratim, ako sa pokazi, je to naozaj kvalitne spracovanie
Broslowski
shuffle by som neporovnaval so sansou, je to ina kategoria prehravaca. Vdaka za koment :)
Hrochy
Ja aj moja priatelka mame tieto prehravace. Ona bola s nim spokojna, ja to nemozem povedat. Reprodukcia zvuku je slaba (oba prehravace hraju rovnako na rit :) ), sem tam zatuhne. Ale apson ta konstrukcia je dobra. No asi by som sa poobhliadol po iRiver. Skusal som aj nastavenia equalizeru, ale reprodukcii to nepomohlo.
Broslowski
ako moze shuffle zatuhnut? eq, aky eq? s vyrokom slaba reprodukcia nemozem suhlasit. na druhu stranu slovne spojenie slaba reprodukcia nepotrebuje ani komentar... v com? na com?
Gox92
Ja len k tomu zamykaniu... dnes som sa hral s jedným exemplárom a po pár minútach sa mi podarilo zablokovať tlačidlá ;)... stačí podržať PLAY
Broslowski
tak toto som netusil :-)
MAPO
Ďakujem. Hneď sa mi nezdalo, aby Apple, ktoré myslí na každý detail zabudlo na zamknutie kláves. Hold, sú niektoré veci, na ktoré prídu ľudia až časom používania a nie za krátky čas recenzovania.
Ripper_SVK
Načo ti lossless formáty ? Pri 2 GB je to hádam aj zbytočnosť. Sry ale zdá sa mi to biedne málo
Broslowski
preco nie, zopar albumov tam vleze :-) aj tak nema zmysel davat do takehoto prehravaca xy albumov.
erikwwww
chcel by som len doplnit ze albumy sa daju prepinat, staci podrzat voiceover
Pridať nový komentár
TOPlist