iPod Classic – som jednoducho klasik!

Existuje mnoho kultových záležitostí. Kultové oblečenie, kultové filmy, ako aj kultové piesne. Stvorilo ľudstvo však čosi ako kultový prehrávač hudby?


Úvod, Technické parametre

Keby som mal vybrať medzi mnohými prehrávačmi, ktoré mi prešli cez ruky, za kultový by som jednoznačne označil práve ten, ktorému sa budem venovať v dnešnej recenzii. Napriek tomu, že sa iPod Classic poslednej generácie nedá nazvať novinkou, určite si zaslúži pozornosť.

Dnes si predstavíme poslednú dostupnú verziu tohto kultového prehrávača. Apple uviedol iPod Classic už do siedmej verzie, ktorá oproti predchodcom vyniká najmä skutočne veľkým úložným priestorom.

 

Technické paramatre

Dostupné možnosti
- Hudba, videá, audioknihy, podcasty, fotografie

Výdrž batérie
- Prehrávanie zvuku až 36 hodín
- Prehrávanie videa až 6 hodín

Farby

Zahrnuté príslušenstvo
- Slúchadlá, adaptér, kábel USB

Kapacita
- 160 GB!

Veľkosť
-  103,5 x 61,8 x 10,5 mm (4,1 x 2,4 x 0,41palca)

Hmotnosť
- 140g

Doba nabíjania
- Približne štyri hodiny (dve hodiny rýchleho nabíjania na úroveň 80%)

Displej
- 2,5 palcový (diagonálne) farebný LCD displej s LED podsvietením

Porty
- Konektor pre bázu, stereofónny minikonektor

Pripojenie
- USB cez konektor pre bázu, zložkové a kompozitné video cez konektor pre bázu (s AV káblami, ktoré nie sú súčasťou dodávky), zvuk cez konektor pre slúchadlá

Podpora pre zvuk
- AAC (8 až 320 kb/s), chránené AAC (z predajne iTunes Store), MP3 (16 až 320 kb/s), MP3 VBR, Audible (formáty 2, 3 a 4), Apple Lossless, WAV a AIFF

Podpora pre fotografie
- Synchronizácia fotografií zobraziteľných v iPode vo formátoch JPEG, BMP, GIF, TIFF, PSD (iba Mac) a PNG

Podpora pre video
- H.264 video, až do 1,5 Mb/s, 640 x 480 pixelov, 30 snímok za sekundu, verzia Low-Complexity profilu H.264 Baseline Profile so zvukom AAC-LC až do 160 kb/s, 48 kHz, stereofónny zvuk vo formáte súborov .m4v, .mp4 a .mov; H.264 video, až do 2,5 Mb/s, 640 x 480 pixelov, 30 snímok za sekundu, Baseline Profile až do úrovne Level 3.0 so zvukom AAC-LC až do 160 kb/s, 48 kHz, stereofónny zvuk vo formáte súborov .m4v, .mp4 a .mov; MPEG-4 video, až do 2,5 Mb/s, 640 x 480 pixelov, 30 snímok za sekundu, Simple Profile so zvukom AAC-LC až do 160 kb/s, 48 kHz, stereofónny zvuk vo formáte súborov .m4v, .mp4 a .mov

Pri pohľade na špecifikácie človeka až zamrazí. Prehrávač disponuje obrovskou podporou formátov ako pre video, tak aj pre audio. Prehrávač je dostupný len vo verzii 160 GB. Táto kapacita by mala stačiť aj tým najvášnivejším poslucháčom hudby. Niekomu sa to môže zdať zbytočne veľa, avšak skúste si cez iTunes previesť svoje obľúbené CD do ALACu. Jedno CD vám zaberie aj 400-500 MB úložného priestoru. Predstavte si, že by ste chceli mať vždy so sebou celú svoju zbierku CD v bezstratovej kvalite. Aj vďaka integrácii 160 GB disku si to s týmto prehrávačom môžete dovoliť.

Všimnime si aj obrovskú podporu video formátov. Na druhú stranu, výrobca do zariadenia integroval skutočne drobný displej, ktorý sa asi len ťažko postará o vyčarovanie úsmevu na tvári filmového nadšenca. iPod však možno veľmi jednoducho prepojiť s vašou televíziou, čo robí z iPodu Classic skvelý video prehrávač.

 

Komentáre (14)
bliss
Fakt nechápem, prečo tam dávajú taký debilný povrch na zadný kryt, iTouch to isté.
Broslowski
mam vlastnu teoriu. pre dievcence miesto zrkadla :D
bliss
No, môže byť :D
snap
tiez sa priklanam ktomuto nazoru bo zeny co poznam co ho maju tak si nekupuju krit nanho... muzi co poznam vcetne mna nanom maju nonstop krit :) takze teoria celkom mozna :)
P4r4doX
Ja mam Touch, ale ten zadny ktryt sa HROZNE skrabe. Staci ho polozit na niejaky povrch a potiahnut nim po nom a skrabance su na svete.
fakovnik
Furt musi apple zabit kazdu vec takymi "drobnostami".. :)
bliss
Ako stačí tam dať napr. Invisibleshield/SGP a bude to v pohode.
passco
Trosku fail ked musim k telefonu dokupovat este nejake veci aby som nahodou neposkodil povrch .. Tak bud nech ho predavaju s tym, spevnia povrch alebo kupim si taky kde mi je fuk aj 2mm ryha :)
Broslowski
nie je to telefon
passco
Tlačova chyba a nepodstatna vec k tomu co som pisal :)
LordKJ
lol, cenzura?
Broslowski
kde? co?
LordKJ
hmm , tak to som asi ten moj post neposlal nakoniec
Berki
akože nieviem ako 7-ička ale ja som majiteľom 4-ky už dlhšiu dobu ale tá hlasitosť sa dá pridať aj cez veľmi hrube monterky ,ked ho nezamikate co nieje potrebne kedze tie tlačítka nevystupuju nad povrch
Pridať nový komentár
TOPlist