IP kamera AirLive WL-2000CAM

, Autor: Pavel Čech
IP kamery sa dostávajú čoraz viac do povedomia aj bežnému uživateľovi. Nie je problém kúpiť jeden z modelov už za relatívne nízku sumu. Týmto sa odbúrava najväčšia prekážka v nasadení aj do domáceho prostredia. Využiť kameru môžeme napríklad pri sledovaní brány so zvončekom, vchodu do domu/bytu, alebo počas našej neprítomnosti doma môžeme nakuknúť do miestnosti s kamerou. Z množstva IP kamier sa mi do rúk dostal najnovší model AirLive WL-2000CAM od firmy OvisLink. Uvidíme ako sa predvedie v ostrej prevádzke.

Predstavenie

WL-2000CAM je IP kamera s možnosťou pripojenia cez LAN a WiFi. Záznam je možné ukladať alebo streamovať vo formáte MPEG4 a MJPEG. Kamera má zabudovaný mikrofón a preto nielen vidíme, ale aj počujeme, čo sa v sledovanej oblasti deje. Samozrejmosťou je podpora streamovania záznamu a jeho ukladanie na FTP, HTTP server ako aj sledovanie na 2.5G a 3G mobilnom telefóne. Nechýba ani detekcia pohybu.

Balenie produktov AirLive je veľmi podobné a ani u tejto IP kamery nespravili výnimku. Na obale sa nachádza jednoduchý, ale zato výstižný popis produktu spolu s fotografiami.

Príslušenstvo je jednoduché, avšak nájdeme v ňom všetko potrebné. Základom je samotná IP kamera. K nej je priložená anténa, napájací adaptér, 3 časti držiaka a šróbky spolu s hmoždinkami pre uchytenie na stenu alebo strop. Samozrejmosťou je inštalačné CD a manuál. Niekomu bude vadiť neprítomnosť LAN kábla, ale v tomto prípade by som to nevidel ako problém. Výrobca predsa nevie ako ďaleko od PC/switchu bude kamera umiestnená. LAN kábel si preto musí zaobstarať každý sám v potrebnej dĺžke.

Samotné telo prístroja j z plastu s lešteným povrchom. Dizajn kamery na prvý pohľad upúta pozornosť nejedného okoloidúceho. Predný panel tvorí samotné "oko" kamery. Krúžok okolo neho slúži na doostrenie obrazu. Tu by som však vytkol ťažkopádne otáčanie, takže pri zaostrovaní sa dosť natrápime. Ďalšou výraznou časťou je polkruh s ledkami na prisvietenie. Pod nimi, úplne naľavo, je indikátor stavu pripojenia do siete. Vedľa neho sa nachádza indikátor napájania a v strede tela kamery je zabudovaný mikrofón. V zadnej časti nájdeme len konektor na anténu a úchyt pre držiak. Samotný držiak je vyrobený z kovu a tak nie je problém ani so stabilitou napríklad na stole bez prišróbovania. Taktiež otočný kĺb umožňuje ľubovolné polohovanie vo všetkých smeroch.

Bočné strany kamery neobsahujú žiadne prvky, zato spodná časť odsahuje konektor pre napájanie, externý reproduktor a LAN kábel. Medzi prvými dvoma je tlačítko reset.

Telo kamery sa dizajnovo celkom podarilo. Držiak je robustný a udrží váhu kamery aj na stole bez prišróbovania. Pre polohovanie kamery slúži otočný kĺb, takže nie je problém kameru natočiť ľubovolným smerom.

Pridať komentár

Posledné komentáre

Predmet Autor Dátum
RE: pouzitie v kancli Sandman 9. september 2008 - 23:02
RE: pouzitie v kancli maxman 9. september 2008 - 14:56
pouzitie v kancli Sandman 8. september 2008 - 18:21
Nizke FPS robot82 8. september 2008 - 10:53
TOPlist