Internet Explorer 9 – konečne poriadny prehliadač od Microsoftu?

Microsoft zverejnil prvú beta verziu nového web prehliadača Internet Explorer 9. Do neho firma vkladá veľké nádeje, a treba uznať, aj úsilie. Stojí IE9 za to, alebo ostane aj naďalej iba nástrojom na stiahnutie Firefox-u, Opery či Chrome?


Úvod

 

Poviete si – prečo by ma mal ten biedny Internet Explorer vôbec zaujímať? Jediné na čo som ho kedy využil bolo iba krátko po inštalácii Windows, keď som si stiahol môj obľúbený browser...a potom upadol do zabudnutia. Nuž, nemám v pláne vám toto vyhovoriť, aj štatistiky návštevníkov PC.sk hovoria sami za seba – Internet Explorer používa menej ako pol percenta čitateľov. S novou verziou číslo 9 však Microsoft spravil kus práce a zaslúži si, aby sme sa naň pozreli trocha bližšie. Možno si vás dokonca získa na svoju stranu...

Firma zverejňovala už niekoľko mesiacov tzv. „Platform preview“ verzie IE9, v ktorých sme sa mohli pohrať s niektorými funkciami, ako hardvérové akcelerovanie webu, vyskúšať lepšiu podporu štandardov či nový JavaScript engine. Až do nedávneho zverejnenia prvej beta verzie sme však nemali možnosť zhliadnuť to, ako IE9 vyzerá. Teraz však už túto možnosť máme a Microsoft nám predkladá takmer hotový prehliadač.

Stiahnite si verziu pre svoj operačný systém a môžeme začať s prehľadom. Pozor – Windows XP podporovaný nie je, rovnako ako nie je zatiaľ dostupná slovenská jazyková verzia.

 

 

Komentáre (8)
Mučo Mačo
dufam ze sa tie fearuky ako Gpu akceleracia budu dat vypnut a nemyslim len v IE
w3r1k
Ako bolo písane na jednej stránke, na aký prehliadač budeme nadávať keď sa Microsoftu IE9 podarí ? :)
Timmy2k
pekný článok, Microsoft konečne rozmýšľa a nespolieha len na svoju dominanciu. Uvidíme, ako to bude s bezpečnosťou a bezpeč. dierami. Mne osobne sa to páči ako to vyzerá momentálne s vývojom v tejto oblasti.
mano8
mna tak isto zaujima ako bude na tom bezpecnost !
emPORiO
Odkukane od FF a Chrome minimalne vzhlad. Nic extra nespravili, ostavam pri FF
Snake
daj si patentovať koleso ;)
bliss
Taktiež, FF..
meijin
“ ======== http://www.newgoin.com/ ======== http://www.newgoin.com/ We need your support and trust!!! Dear friends, please temporarily stop your footsteps To our website Walk around A look at Maybe you'll find happiness in your sight shopping heaven and earth You'll find our price is more suitable for you. Welcome to our website http://www.newgoin.com/ Thanks to the support! http://www.newgoin.com/ >>>------I love you! ---->”
Pridať nový komentár
TOPlist