ROCCAT Skeltr - telefonujúca klávesnica

Hlavným ťahákom klávesnice Skeltr je "dokina" na hornej hrane, kam založíte smartfón, pripojíte kábliky a fungujete - prijímate hovory, odpisujete na emaily alebo len tak z plezíru pozorujete vývoj teploty procesora...


ROCCAT Skeltr - Úvod, Špecifikácie

ROCCAT zvykne loviť názvy produktov vo fínskom slovníku, ale občas, zdá sa, spraví výnimku. Výraz "skeltr", okrem toho, že dobre znie, neznamená nič konkrétne. Možno ide o skomoleninu, resp. fonetickú podobu aglického slova "skelter" (hnať sa, rútiť sa), no to v tomto kontexte veľký zmysel nedáva.

Nuž, k veci. ROCCAT Sketr je prvou klávesnicou, ktorá je pripravená prepojiť smartfón (Android, iOS, WP) a klávesnicu do jedného funkčného celku. Hlavným ťahákom je "dokina" na hornej hrane, kam založíte smartfón, pripojíte kábliky a fungujete - prijímate hovory, odpisujete na emaily alebo len tak z plezíru pozorujete vývoj teploty procesora... :-)

ROCCAT Skeltr (zdroj: ROCCAT)

Súčasným hitom sú klávesnice s mechanickými spínačmi, v tomto ohľade ide Skeltr proti prúdu, pretože výrobca preň zvolil membránu. Že by tomu zodpovedala i cenovka sa povedať nedá, odporúčaná cena ROCCAT Skeltr je 179,99EUR s daňou, čo je viac, než výrobcovia pýtajú za väčšinu mechanických klávesníc s RGB podsvietením.

 

Balenie, Príslušenstvo

Klasiku v podobe inštalačného manuálu a nálepiek dopĺňa dvojica káblikov (oba dlhé 45cm). Prvým (3,5mm jack na oboch koncoch) prepojíte smartfón s klávesnicou, čím presmerujete prichádzajúce audio do headsetu, ktorý, rovnako ako smartfón, pripojíte do príslušného portu na klávesnici (Apple svojím iPhone 7 zrejme spravil ROCCATu celkom slušný škrt cez rozpočet (nemá totiž 3,5mm jack, pozn. red.)). Druhý slúži na nabíjanie a dátové spojenie telefónu z PC, čiže microUSB na jednom a štandardné USB na konci druhom. Kábliky sú navyše vybavené praktickým "stripom" na zviazanie prebytočnej dĺžky. 

 

Skeltr disponuje RGB podsvietením, charakteristický efekt dúhovej vlny sa ale nekoná. Aj preto vizualizácie len s jednofarebným podsvietením...

 

Špecifikácie

ROCCAT Skeltr
Materiál
plast, pogumovaný štrbina na smartfón
Typ spínačov
membránové
Dĺžka kábla
~1,8m
Rozmery
533mm (šírka)
223mm (hĺbka (s opierkou))
46mm (výška)
Hmotnosť 1120g (s opierkou)
Operačný systém
Windows
Orientačná cena
179,99EUR s DPH (výrobcom odporúčaná cena)
Stránka produktu ROCCAT Skeltr

Pridať nový komentár
TOPlist