Razer Turret - klávesnicová vežička na kolená

Turret je odpoveďou na nemecký vynález ROCCAT Sova, ktorý zadefinoval úplne nový koncept ovládača - kombináciu klávesnice s integrovanou podložkou a myš určenú pre hranie z gauča. (VIDEO)


Razer Turret - Predstavenie, Balenie

Hranie z gauča - idea, s ktorou ako prví prišli chlapci z Nemecka. Krátko na to koncept odkopíroval Corsair (Lapdog) i Razer (Turret), a obaja boli až natoľko šikovní, že finálny produkt dostali na pulty skôr ako samotný ROCCAT. To Nemcov nenechalo chladnými a na oplátku sa nechali počuť, že ani jedno riešenie nesiaha Sova čo i len po členky, a tak si v pohode dajú na čas, pretože na Sova sa skrátka počkať oplatí...

Táto recenzia mala pôvodne pokrývať všetky tri spomínané produkty, no ROCCAT a Corsair stále odkladajú launch vo východnej Európe. Produkty k nám mali doraziť najskôr v auguste, potom septembri a posledná komunikácia hovorí o konci októbra. Nuž, a keďže Turret máme v rukách už od začiatku júla, rozhodli sme sa s recenziou ďalej neotáľať.

Turret sa svojím menom akosi vymyká razeráckemu stereotypu. Popri kadejakých hadoch, rybách, pavúkoch a inej hmyzej hávedi pôsobí "turret" (veža) pomerne obyčajne. V pomenovaní zrejme netreba hľadať hlbšiu logiku, stačí sa lepšie prizrieť. 

Zadný pohľad na klávesnicu Razer Turret v nabíjacej stanici.

 

Balenie, Príslušenstvo

Objemná (hlavne hrubá) krabica obsahuje všetky podstatné komponenty - klávesnicu, myš, podložku a bohaté príslušenstvo - nabíjaciu stanicu, predlžovacie káble, 2,4GHz rádiový prijímač a akumulátor do myšky. Na tomto mieste len spomenieme, že ROCCAT Sova pozostáva len z klávesnice a podložky (myš je potrebné prikúpiť osve) a Corsair Lapdog je v podstate hliníkové šasi s podložkou, ku ktorému si musíte dokúpiť myš i klávesnicu z Corsair portfólia (výber klávesníc je obmedzený). Už na prvý pohľad ide teda o úplne rozdielne prístupy k práci, resp. hraniu z gauča (odhliadnuc od ergonómie, a ďalších faktorov, ktoré sú tak isto diametrálne odlišné).

Vyšperkované balenie je pre Razer alfou a omegou. Čierne semišové výlisky, čierna molitanová pena či čierna netkaná textília chránia produkty z každej strany. Príslušenstvo je prehľadne roztriedené v samostatných škatuľkách, lesklé časti tradične polepené priesvitnými fóliami eliminujúcimi škrabance.

 

Špecifikácie

Razer Turret - klávesnica
Materiál
plast
Typ spínačov
membránové s nízkym zdvihom
Dĺžka kábla
bezdrôtové - 2,4GHz / Bluetooth
Rozmery
505mm (šírka)
121mm (hĺbka)
11,6mm (výška)
Hmotnosť 698g
Kapacita batérie 1500mAh (Li-Po)
Razer Turret - myš
Technológia senzora laserový
Rozlíšenie senzora 3500DPI
Hmotnosť 89g s batériou
Kapacita batérie 1000mAh (Li-Po)
Odozva 500/125Hz
Počet tlačidiel 7
Rozmery
67mm (šírka)
99mm (dĺžka)
35mm (výška)
Dĺžka kábla bezdrôtové - 2,4GHz / Bluetooth
Razer Turret
Operačný systém
Windows/MacOS
Orientačná cena
189,99EUR s DPH (výrobcom odporúčaná cena), americký Amazon v čase písanie recenzie predával Turret za 119,99USD.
Stránka produktu Razer Turret

 

Komentáre (6)
Odar
Je neskutocne, ako vyrobcovia stale ignoruju fakt, ze na svete ziju aj lavaci.
Michal Kiradžiev
Tak, myslím, že práve Razer má niekoľko modelov myší aj pre ľavákov (DeathAdder, Naga). Tieto zariadenia sú tak špecifické, že vývoj ľavých variantov by asi nikto nezaplatil. Aj keď si myslím, že práve Turret (v porovnaní s Lapdog alebo Sova) by šla prerobiť najjednoduchšie. Stačilo by domyslieť tie pánty tak, aby šli prehodiť aj na opačnú stranu...
Odar
Presne to ma napadlo, ked som videl, ze su tam panty. Mohli to domysliet tak, ze by sa to dalo prehadzovat na druhu stranu. No zial to tak nie je :-) K HTPC mam Logitech K400 a touch pad vpravo je pre lavaka naozaj niekedy boj. Na pracu pouzivam uz roky Logitech MX 610 Left-Hand. Da sa povedat, ze novsiu nahradu, ktora by sa mi viac pozdavala som zatial nenasiel. Chvalabohu jej nic nie je - mam ju snad uz nejakych 7 rokov.
Daniel Skyba
Ja používam Razer Taipan. Táto myš je úplne symetrická takže ju može používať bez problémov aj ľavák.
Michal Kiradžiev
Aj Turret mouse je symetrická. Tu ide skôr o to, že podložka je napevno na pravej strane, čiže darmo máte myš obojručnú.
peter f
som cital nadpis ze klavesnicova vezicka na kolesach
Pridať nový komentár
TOPlist