ZLOM: Formula 1 sa pôjde VIRTUÁLNE!

Formula F1 sa predsa len pôjde – prekvapivo rovno virtuálne!

Tak už aj piloti F1 majú nakázanú prácu z domu. Zajtrajšiu Veľkú cenu Bahrajnu pôjdu z kokpitu na počítači. Väčšina športov je už odložených alebo tento rok definitívne skončili, pričom existujú výzvy aby boli odložené aj Olympijské hry, ktoré sa majú konať o 4 mesiace.

Predstavenstvo Formuly 1 narýchlo vytvorilo sériu F1 Esport Virtual Grand Prix. Hlavnou cieľom je potešiť fanúšikov tohto kráľovského motoršportu a priniesť im zábavu domov aj napriek hrozbe SARS-CoV 2.

Virtuálne trate sa pôjdu presne podľa programu zrušených závodov, čím začne Virtuálna Grand Prix Bahrajnu. Predbežný plán je, že súťaž pôjde do mája.

Prvú trať by mali absolvovať všetci jazdci F1, pričom trať bude mať 50% štandardnej dĺžky a bude trvať 90 minút. Kvalifikácia bude počítaná podľa časov najrýchlejších kôl. Vysielanie bude dostupné na Youtube, Twitchi a Facebooku F1 stránok. Táto iniciatíva vznikla v spolupráci so spoločnosťou Codemasters, ktorá poskytla na tieto účely svoju licencovanú hru F1 2019 PC.

Vzhľadom na to, že každý pilot má iné skúsenosti z virtuálneho sveta F1, bude konfigurácie trate a formúl nastavená tak, aby bola kompetitívna ale zároveň aj zábavná. Znížené bude tiež poškodenie vozidiel. Jazdci si môžu podľa seba ale upraviť správanie sa ABS a TSC/ESP (trakčnej kontroly v hre).

Turnaj bude pokračovať, v prípade, že sa za 2 mesiace nepodarí zažehnať súčasnú pandémiu. Novinkou bude, že mimo tréningových časov, si budú môcť fanúšikovia zahrať online voči reálnym jazdcom. Nepredpokladá sa, že budú výsledky započítané do reálnej podoby, a teda body získané virtuálne nebudú prenesené, v prípade, že turnaj začne v polovici roka. Ale uvidíme...

Zdroj: blog F1

Image Credit: Formula1

Pridať nový komentár
TOPlist