Volkswagen napraví podvádzanie svojich vozidiel

 
Nový šéf nariadil napravenie reputácie spoločnosti a opravu motorov vo vozidlách, ktoré podvádzali na emisných kontrolách.

Minulý týždeň sa svetom prehnal veľký škandál ohľadom Volkswagen áut. Asi 11 miliónov z nich totiž obsahuje softvér, ktorý dokáže rozpoznať kedy je vozidlo na emisnej kontrole a upravi emisie tak, aby neprekročili povolenú hranicu. Týmto si firma koleduje o veľkú pokutu, pokazenie reputácie u zákazníkov a odniesol si to aj bývalý šéf Martin Winterkorn, ktorý odstúpil z pozície šéfa a nahradil ho Matthias Muller.
 
 
Ten uchopil opraty Volkswagenu pevne a ihneď nakázal asi 1000 manažérom, aby napravili vozidlá, ktoré spomínaný softvér obsahujú. Ako? To zatiaľ CEO nepresnil no sľúbil, že plán predloží príslušným orgánom už v októbri. Náprava však zrejme bude spočívať vo zvolávaní automobilov do servisu a preprogramovaní softvéru. 
 
V dopise manažérom Muller ešte spomína, že nič nemôže ospravedlniť podvody a manipuláciu a že k náprave vedie ešte dlhá cesta plná tvrdej práce.
 
 
Komentáre (1)
Pali_P
Bývalý šéf Martin Winterkorn odišiel do krásneho dôchodku, viď. váš sesterský portál: http://openiazoch.zoznam.sk/cl/160214/Odstupeny-sef-Volkswagenu-Dochodok-miliona-odstupne
Pridať nový komentár
TOPlist