Viete koľko trvá najkratší komerčný let?

Viete koľko trvá najkratší komerčný let? Budete prekvapený.

Ak ste si doteraz mysleli, že Bratislava – Viedeň je jeden z najkratších a možno aj najzbytočnejších letov, tak budete prekvapený. Najkratšia komerčná letecká linka je medzi dvoma škótskymi ostrovmi s názvami Westray a Papa Westray. Ostrovy sú od seba vzdialené len 2.7 kilometra. Áno, čítate správne. Pravidelná linka bola sprevádzkovaná ešte v roku 1967. Oficiálne let trvá 90 sekúnd, ale zaznamenaný rekord je 53 sekúnd a spomína sa, že existuje ešte aj lepší čas.
Častými pasažiermi lietadla sú učitelia a žiaci, ktorí chodia za archeologickým výskumom. Ďalšími pasažiermi sú zdravotníci, ktorí sa starajú o približne 90 obyvateľov ostrova. Okrem toho nechýbajú turisti, ktorí si chcú vyskúšať, aký je najkratší let na svete.

Kapacita lietadla Britten-Norman BN2B-26 Islander je len 8 cestujúcich + 2 piloti, ale v praxi je obsadzovaný len jeden. Letecká spoločnosť Loganair má k dispozícii dve lietadlá. Zaujímavosťou je, že v roku 2021 plánujú na tejto linke zaviesť plne elektrické lietadlá, čo dáva zmysel. Okrem toho, sú k dispozícií aj trajekty, pričom ich takto premáva 13 za deň, trasa má dĺžku 5 kilometrov a trvá 25 minút.

Zdroj: Wikipedia

ImageCredit: Wikipedia

Komentáre (2)
fajčiarffffff

Neoplatí sa otáčať kôli spotrebe,predpokladám že naspäť cúva !:-)

fajčiarffffff

:-)))

Pridať nový komentár
TOPlist