V BMW budete platiť za adaptívny tempomat či vyhrievané sedačky predplatné!

Príplatková výbava v BMW vo forme predplatného? Bez srandy, takto si to predstavuje nemecká automobilka.

Už čoskoro BMW spustí vo vozidlách triedy 7 možnosť dokupovať príplatkovú výbavu cez infotainment palubného počítača, bude to vo forme predplatného. Dokúpiť sa tak bude dať adaptívny tempomat, udržiavanie v jazdných pruhoch či vyhrievaný volant a to dokonca len na určitú dobu.

Budete chodiť na diaľnicu minimálne a nepotrebujete pri kúpe platiť za tempomat? Prenajmete si ho len počas určitej doby, keď ho budete potrebovať. Aspoň taká je predstava BMW. Tiež to znamená, že autá budú mať tieto senzory či radary v sebe zabudované a zjednoduší sa sériová výroba, avšak aktivujú sa len keď za to adekvátne zaplatíte mesačnými príplatkami. Aj dnes sa stáva, že auto určené pre americký či európsky trh sa líši len minimálne – v USA je napríklad štandard mať vyhrievané sedačky aj vzadu, pričom európsky trh je trošku menej náročný. Automobilka by tak povolila vyhrievanie SW aktualizáciou aj pre zadných pasažierov. Tiež to znamená, že flotilové autá bude môcť firma predať, pričom len prestane platiť určité funkcie a auto predá lacnejšie. Okrem toho bude zrejme možné niektoré príplatky aj daňovo uznateľným nákladom. Kúpite si teda auto a po 3 rokoch mu vypnete množstvo funkcií. Za tie bude musieť nový majiteľ automobilke opätovne zaplatiť.

BMW už napríklad umožňuje v prípade nehody uložiť 20-sek. záznam, za to však samozrejme zaplatíte – 39 USD za rok, 99 USD za 3 roky alebo jednorazovo až 149 dolárov.

Možnosť dokupovania funkcií pomocou predplatného bude dostupné vďaka novej aktualizácií, kde príde mimochodom aj možnosť odomykať auto prostredníctvom Apple iPhone Digital key.

To všetko má aj jednu výhodu - pred kúpou si budete môcť danú funkcionalitu vyskúšať. 

Zdroj: CNN

 

Komentáre (10)
eeee

Nebudem platit vobec nic.

bmw

lebo bmw mat nebudes

karcke

uz sa tesim ako sa to bude hackovattt

LordMMX

......zlaté daewoo......

darmo si bmw bude účtovať poplatky, furt to bude hnoj, bez ohľadu na cenu... infotainment treba vystrihať von a zapojiť všetko na tlačítka a namiesto displeja dať androidové rádio z číny.

Divergencia Pr…

Je len vecou času, kedy príde googlová vychytávka - auto sa samovoľne uzamkne a náslne vás odvezie na predvádzanie novej záhradnej hadice, bambusových ponožiek, či iného kuchynského riadu ...
Každopádne zariadenie, ktoré je diaľkovo spojené s výrobcom, ktorý ho môže svojvoľne diaľkovo meniť (čiže aj počítač s OS Windows 10) už nie je prodkt, ale služba - len retardovaným právnikom (a ešte retardovanejším "zákono"-"darcom") ešte buda trvať 100 rokov, kým to pochopia :(
Bohužiaľ vývoj svetového práva určuje US kongres a ten je dnes rovnako prestárlý, ako bol Najvyšší soviet za Brežneva :(
Tí už tiež majú jediný problém: udržať moc a moč ...

TKSVK

LordMMX evidentne tomu hovno rozumieš !:D

Rene

Len vytiahnuť z ľudí peniaze...
Keď už to raz je v aute, tak prečo to blokovať????

Lukáš Lancz

Teoreticky nizsia cena auta pri kupe a clovek si vyberie co chce/nechce...Vyhrievanie volantu si mozes zaplati len pocas zimnych mesiacov atd...

Martin

Tak to vyhrievanie volantu bude v aute a Ty si ho zaplatíš, len vtedy, keď ho budeš chcieť? Sám veríš tomu, že Ti predajú auto v plnke za cenu ako keby nebolo vo výbave a nechajú Ťa, aby si si vybral, čo tam chceš?
Blbosť....

Lukáš Lancz

Neviem, myslim, ze to bude takto..Nejak sa mi nechce verit, ze by si zaplatil za hociktore auto full cenu a este by boli mesacne poplatky.

Pridať nový komentár
TOPlist