Tesla predstavila pick-up Cybertruck so šialeným dizajnom

Spoločnosť Tesla predstavila svoj ďalší prírastok do rodiny automobilov. Novinkou je dlho očakávaný pick-up s extravagantným dizajnom. Ako už riaditeľ spoločnosti Tesla Elon Musk avizoval v minulosti, dizajn automobilu sa nesie v štýle kyberpunku a je inšpirovaný filmom Blade Runner.

Predstavenie Cybertrucku prebiehalo tradične za prítomnosti publika, v štýle vlastnom Elonovi Muskovi. Karoséria je vyrobená z vysoko odolnej, za studena valcovanej ocele a tak súčasťou predstavenia nechýbal aj test odolnosti búracím kladivom. Ten narozdiel od dverí iného pick-upu Cybetruck zvládol bez škrabanca.

Použitie za studena valcovanej ocele Elon Musk odôvodnil odolnosťou voči škrabancom, korózii a hladkým lesklým povrchom. Ten má údajne odolať aj 9 mm projektilu z ručnej zbrane. Už teraz sa tešíme na množstvo videí od ľudí, ktorí si to budu chcieť overiť na vlastnej koži :-)

Zvýšenú odolnosť dosahujú aj kompozitné okná, ktoré sú vyrobené z vrstiev skla a polyméru. Tu však pri prezentácii došlo k menšiemu faux-pas, keď pri teste oceľovou guľou obe bočné sklá praskli. Elon to šikovne zahovoril s tým, že tu je ešte priestor pre zlepšenie a šou pokračovala ďalej.

V technických parametroch sľubuje Tesla vlastnosti superšportu kombinované s praktickosťou off-road vozidiel. Vďaka nízkemu ťažisku má Cybetruck zatáčať ako na koľajniciach, pneumatické pruženie sa zase postará o vysokú prejazdnosť terénom so svetlou výškou cez 40 cm a nájazdovými uhlami 35° vpredu a 28° vzadu. Pneumatické pruženie umožní dvíhať a spúšťať vozidlo pre ľahšiu manipuláciu s nákladom. Výstup z kompresora bude dostupný aj pre užívateľov.

Nižšie je tabuľka technických parametrov jednotlivých verzií.

verzia Single motor RWD Dual motor AWD Tri motor AWD
0-60 MPH (96 km/h) <6,5 s <4,5 s <2,9 s
Dojazd 250+ míľ (402 km) 300+ míľ (482 km) 500+ míľ (804 km)
Pohon 1 motor, zadná náprava 2 motory, obe nápravy 3 motory, obe nápravy
Cena v USD 39.900 49.900 69.900

Všetky tri verzie sú vybavené autopilotom, pričom momentálne jedinou opciou je autonómne jazdenie za 7000 USD.

Teslu Cybertruck je možné objednať už dnes za plne vratnú zálohu 100 USD. Detailná konfigurácia vozidla bude dostupná až koncom roka 2021. Prvé modely Tri Motor AWD verzie zídu z výrobnej linky koncom roka 2022.

      

Zdroj: Tesla

Komentáre (11)
tatko Tom

Mne sa páči (nápad) :)

martin

odpornisticke auto

Ďuri

To auto je take odporne že by som sa v ňom chcel previesť

Johanka

To tam fakt nikomu nechybaju spetnaky?

singerko

ked mas kamery, nepotrebujes aby si z auta cuhali zrkadla

Toman

Je to tak škaredé až sa mi to ohromné páči! Toto by som si ozaj kúpil

Maťo

Objednám rovno 2 - keď to prvé rozbijem kladivom aby som mal náhradné diely 😀

Karolkm

Takze uz su na 200 000 objednavkach.

nacomeno

grc

diskusnik

hnusne ako vsetky ich auta ... otras ... Len vymyslaju bludy, zhori im to aj tak po 3 kilometroch ... U mna tesla - sroty

Aas

Vacsina ludi sa pozrie a povie, ake skarede auto. Ale nezaujima ich preco je take skarede. Odpoved je: Exoskeleton. Podla mna revolucny napad a predpokladam, ze o 10 rokov, ked sa zobudia aj ostatne automobilky, to bude u uzitkovych aut kde sa nehladi na estetiku standardom.

Pridať nový komentár
TOPlist