Televízory Samsung budú podporovať Apple AirPlay 2

Peklo zamrzlo. Samsung prinesie podporu Apple AirPlay 2 a obsah z iTunes na svojich smart televízoroch. Podporu AirPlay 2 dostanú už začiatkom jari smart televízory Samsung modelového radu 2019. Neskôr pribudne podpora aj na minuloročné modely, ktoré dostanú podporu AirPlay 2 cez aktualizáciu firmvéru. AirPlay 2 bude dostupný v 190 krajinách sveta.

Samsung je tak prvým spomedzi výrobcov TV, ktorí prinášajú podporu tohto proprietárneho protokolu. Ten bol doteraz dostupný iba na zariadeniach Apple a niektorých reproduktoroch a AV receiveroch. Používatelia vlastniaci smart TV od Samsungu a niektorý z Apple produktov ako iPhone, iPad a Mac si tak môžu pohodlne streamovať multimediálny obsah do svojho televízora.

Veľkým prekvapením je aj príchod aplikácie iTunes Movies and TV Shows, ktorú Samsung prináša ako vôbec prvý. Vďaka nej sa používatelia Samsung smart TV dostanú k obsahu svojej iTunes knižnice, ale aj k platenému obsahu ako sú filmy, seriály a relácie. Tie si budú môcť zapožičať alebo zakúpiť. 

Aplikácia iTunes Movies and TV Shows bude dostupná v 100 krajinách. O ktoré krajiny sa jedná, Samsung neupresnil.

 

Zdroj: Samsung

Komentáre (1)
m2fizy

Ako sa hovori ... "topiaci sa aj slamky chyta". Skvele apple, konecne padne ten tvoj "brand boom".

Pridať nový komentár
TOPlist