Sony šokovalo konceptom elektrického auta Vision-S

Sony šokovalo automobilovú verejnosť keď na CES 2020 predstavilo koncept svojho elektrického auta - Vision S. Už dávnejšie sa povrávalo o elektrických autách Apple, Google, Samsung ale o Sony to nikto ani len netušil.

Či sa však Sony pustí do výroby elektrických áut alebo išlo skôr len o prezentáciu potenciálu rôznych produktov a doplnkov pre elektro autá nie je na teraz známe.

Predstavený koncept Vision-S by mal zapadnúť do kategórie sedanov a treba uznať, že po dizajnovej stránke vyzerá naozaj skvelo a ide o jedno z najlepšie vyzerajúcich elektro áut.

 

Prezident Sony Kenichiro Yoshida bohužiaľ prezradil iba toľko, že Vision-S bude mať panoramatický zábavný systém, 360 stupňový audio systém a prepracovaný kamerový systém. Aký by mal byť dojazd, či výkon sme sa z prezentácie nedozvedeli.

Na tvorbe Vision-S sa spolupodieľali firmy ako Magna Steyr (pravdepodobne výrobca samostatného auta), Benteler, Blackberry, Bosch, Continental, Elektrobit, Genetex, Nvidia, Qualcomm, and ZF Friedrichshafen.

Aký bude osud Vision-S sa dozvieme snáď už tento rok. Osobne dúfam, že sa Vision-S dostane na cesty.

Zdroj: Cleantechnica

Image: Cleantechnica

Pridať nový komentár
TOPlist