Qualcomm obnovil dodávky čipov pre Huawei

Výkonný riaditeľ spoločnosti Qualcomm, Steve Mollenkopf, oznámil, že obnovili dodávky svojich čipov pre spoločnosť Huawei. Tie sa zastavili po tom, čo americká vláda zakázala americkým firmám obchodovanie so spoločnosťou Huawei. Mollenkopf neupresnil, o aké čipy sa jedná.

 

Zákaz obchodovania bol zmiernený v júli tohto roku, keď americké ministerstvo obchodu začalo vydávať špeciálne licencie pre spoločnosti, ktoré aj napriek zákazu chcú obchodovať so spoločnosťou Huawei. Obchodovanie je v tomto prípade možné iba s tovarom, ktorý je bežne dostupný na trhu, kde spadajú aj mobilné čipsety.

O špeciálnu licenciu prejavilo záujem až 130 spoločností, avšak podľa dostupných informácií nebola do dnešného dňa vydaná ani jedna licencia. V auguste získal Huawei dočasné, 90 dňové povolenie na obchodovanie s americkými spoločnosťami.

Aj napriek tomu, že si Huawei vyrába vlastné výkonné čipsety, je stále závislý od dodávok čipsetov od Qualcommu pre nižšie triedy smartfónov Huawei a Honor, ale aj dodávok iných čipov od spoločností Micron a Intel. Celkový obrat s týmito tromi spoločnosťami podľa správy za rok 2018 dosiahol 11 miliárd USD.

Zdroj: GSMArena

Pridať nový komentár
TOPlist