Oppo predstaví 10x zoom pre telefóny

Nie je to tak dávno, keď Oppo na MWC 2017 predstavil technológiu 5x optického zoomu v telefóne. Aj keď iba v podobe prototypu, ktorý sa nedostal do predaja. Teraz však prichádza s vylepšenou verziou, ktorá ponúkne 10x optický zoom a zamieri do komerčných produktov.

Indície o príchode 10x zoomu sa vyskytli už dávnejšie a tak sa očakávalo predstavenie tejto technológie na februárovom MWC 2019. Podľa čínskeho zdroja Ice University by sa tak malo stať skôr, a to už 16. januára na samostatnej udalosti. To potvrdzuje aj obrázok uniknutej pozvánky, na ktorej je šikovne ukrytá číslica 10. Zatiaľ nie sú známe detaily, ako bude nová technológia fungovať, no dá sa očakávať dizajn podobný tomu s 5x zoomom. Ten vychádza z periskopu, kde je snímaný obraz odrazený zrkadlom do sústavy šošoviek. Tá je otočená o 90°a dokáže tak využiť väčší priestor v tele telefónu.

Prvé telefóny, ktoré by mali adoptovať túto technológiu je dvojica Oppo F19 a F19 Pro, ktoré by okrem iného mali disponovať aj displejom s otvorom pre selfie kameru (tzv. punch-hole display) a poháňať by ich mal čipset Snapdragon 675. Rovnaký fotoaparát by sa mal objaviť aj v nástupcovi Oppo R17, ktorý pravdepodobne dostane názov Oppo R19.

Zatiaľ sa však jedná o nepotvrdené informácie a špekulácie. O ich pravosti by sme sa mohli presvedčiť už o dva dni.

 

Zdroj: mysmartprice

Pridať nový komentár
TOPlist