Nvidia kupuje ARM za 40 miliárd dolárov

V nedeľu Nvidia uviedla, že kupuje výrobcu čipov ARM od spoločnosti SoftBank.

Ešte v roku 2016 spoločnosť SoftBank kúpila britského výrobcu čipov ARM za 31 miliárd dolárov. Ich technológiu využívajú výrobcovia akými sú napríklad: Microsoft, Apple, Xiaomi, Huawei, Samsung a ďalší. ARM bude naďalej pôsobiť vo Veľkej Británii ako divízia spoločnosti Nvidia a zároveň bude zachovaný model otvorených licencií, ako doteraz.

Generálny riaditeľ spoločnosti Nvidia - Jensen Huang uviedol v rozhovore pre Forbes, že majú záujem začleniť svoje technológie do vývoja ARM a priniesť ich tak všetkým svojím zákazníkom, pri zachovaní doterajšieho obchodného modelu, nakoľko firma investovala do kúpy spoločnosti 40 miliárd dolárov a má záujem zachovať neutralitu a poskytovať licencie naďalej.

Zároveň obe firmy (Nvidia aj ARM), chcú spoločne vyvíjať AI pre ARM čipy, ktoré budú použiteľné od smartfónov až po veľké dátové centrá. Preto sa obe firmy rozhodli investovať do vývojového centra v Cambridge. Nvidia mala kedysi ambíciu vyvíjať CPU pre mobilné telefóny, ale úspech s tým nezožala (tak isto aj Intel). V prvom rade by sa ale Nvidia chcela zamerať na dátové centrá.

Zdroj: TheVerge, Forbes, Bloomberg, Nvidia,

Pridať nový komentár
TOPlist